Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy lisztérzékeny...

Lehetséges, hogy lisztérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
2 éve lassan szinte mindennap puffadok, és hangos bélkorgásom van. A tejtermékektől folyton hasmenésem volt és rosszul lettem, így ezeket elhagytam hátha laktózérzékeny vagyok, de még mindig puffadok, és általában, mikor gabonaterméket eszek rosszabb, ezért feltételezem. Ráadásul fáradékony is vagyok, hajlamos depresszióra és 18 évesen még mindig pattanásos...tudom ezek egyikéből se következik egyértelműen ez a betegség, de olvastam, hogy ezek is lehetnek tünetek. Ma nem ettem semmit amibe lehet glutén, és jobban vagyok, bár egy kicsit, ma is morgott a hasam, de nem annyira. Ha ez a bajom, akkor lehetséges, hogy azért korgott még ma is mert még nem ürült ki amiket korábban ettem? Tegnap eléggé betett egy teljes kiőrlésű kifli.

2014. febr. 16. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet egy szimpla emésztési probléma is, ami ha sokat stresszelsz, lelki okokra is visszavezethető. A magas rosttartalmú ételeket alapból nehezebben emészti a szervezet, így puffadást is okozhatnak. A fáradékonyságot és aknékat még számtalan más dolog is kiválthatja. Igyál sok folyadékot (lehetőleg vizet), és mozogj sokat, ezek együttesen nagyon jól serkentik az emésztést! És persze nem utolsó sorban konzultálj a háziorvosoddal :)
2014. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Múlt héten voltam háziorvosnál, mert a szokásosnál is rosszabbul voltam, de nem valami kedves, úgyhogy nem mertem ezzel előhozakodni, inkább csak azt mondtam, hogy hányingerem van meg hasmenésem. :S
2014. febr. 16. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem lehetetlen.


Mindenki lisztérzékeny, ez nem valami kiváltságos vagy ritka dolog, ami lehet hogy előfordulhat.


A glutén és a hatásai a szervezetedre nem ürült ki egy nap alatt. Úgy fél év kell hozzá.

2014. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Akkor azt hiszem mellőzöm a gluténes és laktózos dolgokat, a probiotikumot továbbra is használom, az enzim tablettát is kipróbálom szerintem meg a kollath reggelit.
2014. febr. 16. 20:40
 5/10 A kérdező kommentje:
És természetesen minél előbb elmegyek dokihoz
2014. febr. 16. 20:41
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Autószerelőhöz is mehetnél, nagyjából annyit ért egy átlagos autószerelő a táplálkozáshoz és a gluténhoz, a gluténfogyasztás hatásaihoz, kiváltott betegségekhez mint egy átlag háziorvos, belgyógyász.


De ahogy látod.

2014. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom milyenek a(magyar)orvosok, csak gondoltam egy tesztet elvégeztetek, hogy tuti legyen.
2014. febr. 16. 21:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem volna leírni, hogy ezidáig még nem találtak fel semmilyen tuti tesztet?


Sem a vérelemzős antitestes, sem a bélcsatorna vizsgálati, sem a génvizsgálat nem 100%-os teszt.


Nincs mindenre teszt, a lisztérzékenység pedig az az általános jellemző, amire jéghegymodell van. Diagnosztizálnak néhány lisztérzékenyt, és rejtett lisztérzékeny marad a lakosság nagy része, mert nincsen módszer rá, ami megmutatná az érzékenységet. Onnantól kezdve hogy megbízhatatlan a teszt, sose értettem miért végzik el :)

2014. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ikonstar ***** válasza:

A tüneteid alapján lehetsz lisztérzékeny is, de természetesen ennyiből még nem lehet diagnosztizáni senkit sem :)


Gasztroenterológushoz kell menj, méghozzá minél hamarabb. Van lisztérzékenységet kimutató gyorsteszt (patika, net, kb 4000 Ft), ami az esetek nagy részében helyes eredményt ad, de kis arányban álnegatívot.


Ha lé vagy, akkor azt viszont feltétlen dokival kell diagnosztizáltatnod, mert egyrészt így tudod meg, hogy tartanod kell-e az életre szóló diétát, másrészt, így leszel jogosult sok mindenre, például adókedvezményre.


Ha a háziorvos nem küld gasztróshoz, akkor válassz másik háziorvost!

2014. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. febr. 17. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!