Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Fogérzékenység érdekében...

A Fogérzékenység érdekében olvastam hogy kerülni kell a savas ételeket is. Mik ezek az ételek?

Figyelt kérdés
Savas dolgokat amúgy se nagyon szoktam inni szóval azzal nincs gond. Gyümölcsbe savas amiket szoktam enni az alma,narancs, kivi. Viszont mik azok a savas ételek amiket kerülni kéne?
2014. febr. 22. 01:49
 1/1 Szintiszoli123 ***** válasza:

Fogérzékenység TÜNETEINEK ELKERÜLÉSE érdekében vagy FENNÁLLÁSA ESETÉN a kerülendő ételeket már felsoroltad. Ennyi.

Nem kell kerülni a savas ételeket, csak a fogyasztásuk után 1/2-1 órán belül nem tanácsos fogat mosni, Igyál viszont utánuk egy kis vizet, hogy lemossa a fogaidról a savas közeget.

A fog érzékeny lehet hidegre, melegre, édesre vagy savanyúra, ha már a sav szétmarta. A savra nem érzékeny a fogad.

2014. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!