Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt hallottam, hogy a túlzott...

Azt hallottam, hogy a túlzott tejfogyasztás nem egészséges. Napi kb 1 liter tej az túlzás?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Amikor szoptattam,akkor naponta 3 litert is megittam.Semmi bajom nem lett tőle,és még most is sok tejet iszom ,én is meg a családom is.Ez csak egy újabb hiszti,a mi egészséges mi nem ételek sorában.Ha csak azt enném,ami egészséges,akkor éhen is halhatnánk.Arról már nem is beszélve,hogy amit ma egészségesnek modanak,az pár év múlva egészséges lesz.Ha jól esik,akkor igyál annyit,amennyit akarsz.
2009. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Mindenből káros egy idő után,ha sokat eszel/iszol.Nem hinném,h napi egy l vmi bajt okozna...persze sok minden egyénfüggő.
2009. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Ha laktóz intoleranciád van, vagy simán tejérzékeny vagy, akkor ne igyál tejet, amennyiben egyik sem áll fenn, igyál amennyi jól esik. A tej nagyon is egészséges. Az, hogy a sok nem egészséges mindössze annyit jelent, hogy egy embernek sincs olyan szervezete, hogy ha megiszik egy huzamban 2 liter tejet, azt a szervezete le tudja bontani (nincs annyi laktáz enzim). Szóval ha nem egy perc alatt akarsz meginni két litert, akkor igyál amennyi jól esik :):)
2009. dec. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden jóban van valami rossz is. Ezért (is) nagyon fontos a változatos táplálkozás. Egyik nap ihatsz sok tejet, másik nap valami mást ehetsz-ihatsz, harmadnap megint mást... Azután ismét sorra kerülhetnek a táplálékok.


Statisztikai alapon az alkoholfogyasztás is jót tesz. A mértékletes alkoholizálók ritkábban betegek és hosszabb életűek, mint akár az absztinensek, akár az alkoholisták. Ez szinte mindennel így van, alkalmasint a tejjel is. :-)

2009. dec. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!