Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az aludttej egészségesebb a...

Az aludttej egészségesebb a tejnél?

Figyelt kérdés

A tej egyre jobban megosztja a társadalmat és a kutatókat egyaránt, egyre több helyen olvasni arról, hogy jótékony hatása mellett számos negatív élettani változást idézhet elő a szervezetben.


Elvileg a tejsavó a tej ötcsillagos "komponense", és a túróról is a legtöbbször pozitív értelemben beszélnek. Az aludttej elvileg a túró és a tejsavó "egyvelege"? Úgy értem, miután az aludttej nem esik már át szerkezeti változáson, amikor a túrót leválasztják a savótól, így végeredménynek tekinthető-e egy túró-tejsavó masszának az aludttej, s ily módon egészségesebbnek a tejnél?


Dilettáns vagyok a témában, csupán érdekel. Köszönök szépen minden hozzáértő választ!



2014. márc. 5. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én passzolom mennyire egészséges, de én mindennel úgy vagyok ha csak lehet hogy "házi" legyen. 1 éve iszom lassan a házi tejet és soha semmi bajom nem volt tőle. Az aludt tejtől hányni tudnék, de párom szerint nagyon egészséges és ő kitalált egy receptet. Nagyon vékony kelt tészta, altatunk meg tejet, de összekeverjük a savóval nem öntjük le olyan 1 liternyit. Felfőzi grízzel, vaníliás cukorral, mazsola stb mintha túrós lepény lenne és isteni. De egy csomó ilyen van, például valamiért én nem vagyok hajlandó olajat használni. Rég óta csak kacsazsírba sütök- főzök. Minden hónapba veszünk kacsahájat azt kisütöm, lesz tepertő meg egy hónapra elég zsír. Erre most olvastam utána neten hogy mennyire egészséges. De egy csomó ilyen van...
2014. márc. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen. A tejjel a lactózérzékenység mellett az is gond,hogy a tejfehérjét nem mindenki tudja megemészteni,a legtöbb ember nem tudja lebontani,mert hiányzik a szervezetből egy enzim,ami ehhez szükséges. A savanyított tejtermékek azért jobbak,mert azok lebontását már elkezdik a baktériumok,amik miatt elkezd savanyodni.
2014. márc. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!