Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen orvoshoz kell fordulni...

Milyen orvoshoz kell fordulni ebben az esetben? Szükséges egyáltalán?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, és ugyan van egy kis pocakom, de van,hogy felpuffad és olyankor 97 cm a kerülete, ami azért elég nagy (aránytalan is)

Alapból 89 cm, azt vettem észre,hogy a tejtermékektől van ez leginkább.

Most kerülöm a tejtermékeket, és így jó, de nem tudom,hogy szükséges e orvos, hiszen majdnem 10 cm-vel nagyobb lesz a kerülete ami szerintem sok, de ezen kívül nincs más tünet.


2014. márc. 16. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon sok felnőtt gyomra nem bírja a tejtermékeket.

Nem kell orvoshoz menned, ha valóban csak akkor jön elő, ha tejterméket fogyasztasz.


Két verzió lehet.


1. Tehéntejfehérje-allergia: ilyenkor nincs mit tenni, ne fogyassz tejterméket.


2. Laktóz érzékenység vagy tejcukor-intolerancia. Ez a gyakoribb. Tünetei a haspuffadás, görcsös hasi fájdalom és a hasmenés.

Ilyenkor laktóz mentes tejtermékeket fogyassz. Sok üzletben kapni.

Jó hír, hogy a tejcukor bontásához szükséges enzimeket külsőleg is lehet pótolni a gyógyszertárakban vény nélkül kapható tablettával, amit rögtön a tej elfogyasztása után kell bevenni.

2014. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!