Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha az étrendemben sok a...

Ha az étrendemben sok a szénhidrát (180g), de kevés a zsír (30-40g), akkor az hízlaló étrendnek nevezhető?

Figyelt kérdés
15 és fél éves vagyok, és lassan egy éve próbálok szálkásítani. Fehérjéből kb 105g-t szoktam bevinni. Vannak olyan napok, amikor a szénhidrát kevés (140g) és a zsír mondható többnek (47-50g). Melyik a jobb választás?

2014. márc. 18. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, 180 alá ne menj. Ha tudod tartani a 180 grammot és naponta 5-6 alkalommal eszel, az jó. Fehérjét vigyél be mellé, egyébként a növekedéseddel lehet probléma. Több is mehet a 100 grammnál.

Szénhidráttal lejjebb ne menj (akkor raktározni fog a szervezeted, ellentétes hatása lesz!!). Zsírból még a 60 g se lenne sok, amíg nem eszel meg napi egy tál töpörtyűt, ne aggódj miatta.

2014. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hizlalónak nem kifejezetten nevezném, hiszen ha lemozgod, elhasználod, akkor nem hízol tőle... Az inzulinra gyakorolt hatás miatt állítólag "hizlalóbb", mint a szénhidrátszegény étrend, de mindkettővel remekül el lehet lenni, amennyiben a Te testedhez az passzol.

Sokaknak segíti a fogyást a kevesebb szénhidrát (nekem is jót tett 80g alá menni, ami azért még bőséges mennyiség volt számomra és sokkal jobban esett, mint a sok szénhidrát), bár a legtöbben akkor is követik a ma népszerű szénhidrátra alapozó táplálkozást. Az sem mindegy, hogy mi a szóban forgó szénhidrát. De nem vagyunk egyformák, ki kell tapasztalni, mi esik jól és mitől fogyunk zsírból.

2014. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!