Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tovább, mit változtassak?

Szintiszoli123 kérdése:

Hogyan tovább, mit változtassak?

Figyelt kérdés

Hízókúrán vagyok. Jelenleg 60 kg, 190 cm, 32 év, ffi. Cél a heti minimum fél max 1 kiló. Ha hízom 1-2 kilót és továbbra is ugyanannyit eszem, a hízás mindig megáll, mintha a testem adaptálná az adott mennyiséget és nem hajlandó tovább hízni tőle.

A mozgás minden nap ugyanannyi. 5-ször eszek minden nap.

Ch elosztás grammokban:

75-65-85-55-55 (össz 335 gramm)

zsírelosztás grammokban:

25-18-26-18-13 (össz 100 gramm)

fehérje: 120 gramm/nap (ez már 2 gramm per testsúlykilogramm; ennél többet úgy tudom a vesém és májam miatt nem érdemes enni, hacsak nem vagyok élsportoló vagy testépítő). Ez összesen 2750-2800 Kcal.

Nap közben: ülök, számítógépen dolgozok, kb 1 órát mozgok,

Vacsora előtt: 30 perc könnyű házimunka, 5-10 percet torna (felülés, fekvőtámasz, húzózkodás), a torna intenzitása inkább bemelegítés, mint edzés szintű.

Éhségérzetem nincs, fogalmam sincs, mikorra kívánnék többet enni.

Hogyan tovább, mit emeljek, zsírt vagy Ch-t? Vagy elég csak megváltoztatnom az étel elosztását? Pl egyek kevesebbet nap közben és többet vacsorára?

Pár hónapja tettem itt fel hasonló kérdést. Akkor többen javasoltátok, hogy a ch már elég (akkor 320 gramm volt) és a zsírt emeljem. Az akkori 70-80 grammról mentem fel azóta 100-ra. Sajnos most már ez is kevés. Hogyan tovább, mit javasoltok.



2013. okt. 18. 15:13
1 2
 1/19 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Súlyt emeljél. :) Én nem ennék csak azért plusz zsírt, hogy hízzak, inkább fehérjét növelnék, láss csodát és súlyozgatnék, hapsiként olyan szépen meg az izomépítés, amit egy nő csak irigyelni tud. Az izom adja a súlyt, ne a háj, mert akkor nem leszel izé nagyon vonzó.

Amúgy sokan irigyeljük a problémádat. :)

Egyébként a testépítők tudják legjobban a tömegnövelést, Sárga kapszula body.builder.hu -n, ne aggódj, hogy izomember leszel tíz éven belül. Azért sokat kell gályázni.

A 2 gr fehérjét most hallom elöször, nekem 3-4 rémlik, de igazad van, hogy a testépítőktől és paleosoktól tanulok. Magam részéről nem hiszek a sok hús (milyen hús??) rémtetteiben.

2013. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnos attól, hogy növelem a fehérjebevitelt, nem fogok hízni, legföljebb túlterhelem a vesém (persze ezt is csak olvastam, lehet, hogy ehetnék kétszer ennyit is, akkor sem lenne baj. Hízással mindenesetre nem fog járni a további fehérjebevitel). Minden étkezésemben van valami hús vagy tojás, senki a körülöttem élők közül nem fogyaszt ennyit. A tömegem így sem nő, ha elkezdenék súlyzózni, akkor tuti növelnem kéne az energiabevitelt is. Akkor megint ott vagyunk, hogy azt mivel tegyem. Melyik étkezést növeljem? És abban mit? Edzés egyébként még nem jöhet szóba. Erőm lenne hozzá, kedvem még több, de most még csak egy csontváz vagyok, be sem tudom durrantani az izmaimat, anélkül meg nincs fejlődés. Mivel éhes sohasem vagyok, nem tudom, nem érzem, hogy mennyivel kéne több CH-t bevinnem az edzés miatt. Tuti, hogy csak szálkásodnék, nem nőne a tömegem.

Várom a további ötleteket, hogy hogyan tovább.

2013. okt. 18. 16:28
 3/19 A kérdező kommentje:
Edzéssel egyébeként utóljára 62 kilósan próbálkoztam 2012-ben. Annak az lett a vége, hogy lementem 56 kilóra. Ezért félek tőle. A testépítésről van némi alapismeretem, 5 évig csináltam, akkor 87 kiló voltam. De 60 kilósan egyelőre nem merek súlyzózni.
2013. okt. 18. 16:33
 4/19 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Értem most már, mit mondasz. Ami azt illeti, én se tudtam az istennek se hízni - szülésig, ez meg neked nem segít, nem nagyon fogsz szülni a közeljövőben. Én mézzel próbálkoztam, nem segített, pedig másoknak bevált.


Megpróbálok szólni valakinek, én ehhez kevés vagyok.

2013. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Vörösnefelejcs nekem szólt, de én azt javaslom, várjuk meg Tápit.
2013. okt. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tápival még anno beszéltem. Ő ketogén tömegnövelést javasolt, de az én esetemben az is rizikós. Eleve elég nagy fegyelmet kíván a "módszer". Nem merném 60 kilósan éhségérzet nélkül visszavenni a CH-t. Így meg gondolom azt fogja mondani, hogy a CH már így is sok és toljam a zsírt. Kérdezzük meg, mit mond. Mikor jön vissza (gyanús is volt, hogy mostanában nem kommentez senkit, azt hittem elege lett a GYIK-ből :))?

2013. okt. 19. 20:01
 7/19 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Gondolkoztam.

Ilyen tippem van még, hogy dió. Mint omega 3 és kalória. Repceolaj a salátára, vagy lenolaj. Lazac...

Az a bajom a sok zsirral, hogy nemtom mit csinál az erekkel... már többször nekiálltam, hogy felfogjam a zsírok (transz, telített, telítetlen, koleszterin jó és rossz) közötti nüanszokat, de úgy jártam velük, mint a szögfüggvényekkel. :(

2013. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A sok telített zsír cseszi el az ereket. Sok lenolajat fogyasztok. Diót is eszem. Nem a mittel van a gond, hanem a mennyittel. Azért köszönöm az ötleteket.
2013. okt. 20. 09:00
 9/19 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Gondolkoztam rajta, hogy nekem mi a rossz.

Szerintem a vastól hízni lehet, aztán a Béres csepp, chili, bors meg a csípősek, a retek, a kakukkfű (tea) étvágyat csinál.

Lehet, hogy az étvágy oldaláról kéne megfogni.

Most már békén hagylak, mert totál kifogytam az ötletekből. Azt fel sem sorolom, hogy én mitől hízok, mert egyik sem egészséges. :)

2013. okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szia!

Nyugodtan nehagyjbékén! :)

A mit nem lényeg. Az, hogy disznózsírral vagy olivaolajjal viszem be a kalóriát, hízás szempontjából majdnem mindegy. A különbség tudtommal annyi, hogy míg az olivaolajban lévő zsírsavakat a test fel tudja használni biológiai folyamatainak véghezviteléhez, addíg ez a disznózsírra sokkal kevésbé igaz.

Nekem, abban segítsetek légyszi, hogy mennyit és mikorra.


Éhség: köszönöm az ötleteket. Sajnos már minden "természetes" dolgot próbáltam, ezeket is beleértve. Lehet, hogy pszichés eredetű a dolog és az idő majd megoldja.

2013. okt. 20. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!