Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik az elfogyasztott...

Szintiszoli123 kérdése:

Mi történik az elfogyasztott többletkalóriával, ha alacsony az inzulinszint?

Figyelt kérdés

Állítás: magas inzulinszint mellett a többletkalóriát a szervezet hajlamos zsír formájában raktározni.

Kérdés: Mit kezd a szervezet a többletkalóriával, ha alacsony az inzulinszint? Azt nem ugyanúgy raktározza?(pl. mi van, ha megeszek egy fél disznót, mondjuk 5000 Kcal-t ebédre, de nem eszek mellé CH-t, így csak zsírt meg fehérjét ettem, nem megy fel a vércukrom, így nem lesz magas az inzulinszintem sem)



2013. nov. 13. 08:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hidd el, akármilyen inzulinszinted van, a fölösleges kalóriákat a szervezeted szépen raktározza háj formájában.
2013. nov. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az inzulin a szénhidrátok emésztéséhez szükséges, a feleslegesen bevitt energia raktározásához semmi köze. (Ez kb olyan kérdés, mint ahol valaki megkérdezte, hogy ha pajzsmirigy-problémája van, akkor megnézik-e, hogy szüz még?)
2013. nov. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem hiszem, hogy a kérdéssel lenne baj. A csapból is az folyik, hogy ne fogyasszunk sok szénhidrátot, mert az felelős a hízásért, azáltal, hogy megemeli a vérzukorszintet, amire érkezik az inzulinválasz, magas inzulinszint mellett pedig a test hajlamos a többletkalóriát zsírként raktározni.


Tele van ilyesmivel a net.

h [link]

"A trigliceridek a májban halmozódnak fel, hogy onnan az adipocitákhoz (zsírsejtekhez) kerülhessenek, ahol aztán újra zsírsavakká bomlanak, a lipoprotein lipáz nevű enzim hatására. A magas inzulinszint megnöveli a lipoprotein-lipáz enzim mennyiségét a zsírsejtekben, amivel a zsírraktározás kerül előtérbe, nem pedig a zsírok energiaként történő felhasználása."


[link]

"Az inzulin három dolgot csinál a vércukorral:

1. Kielégíti az azonnali energiaigényt azáltal, hogy a sejtekhez eljuttatja a vércukrot.

2. Feltölti az izmokban és a májban lévő szénhidrát raktárakat.

3. Minden fennmaradó felesleges vércukrot zsírrá alakít, és testzsírként eltárol."


Persze lehet, hogy ezek megalapozatlan információk. Jómagam arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e jelentősége annak, hogy a bevitt többletkalória zsírból vagy CH-ból származik.


Előzmények errül a GYIK-en:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__43..


Itt nyilván van egy kis képzavar, hiszen a mit mellett a mennyit is számít. Ezért is beszélek kalóriáról, nem pedig arról, hogy 10 dkg zsír vagy 10 dkg CH. Én arra voltam kíváncsi, hogy teszem azt 2000 Kcal-t égetek egy nap és 3000 Kcal-t eszem, akkor hízás szempontjából van-e jelentősége annak, hogy azt CH-val vagy zsírral vittem be. Kicsit tovább bonyolítva van-e jelentősége hízás szempontjából, hogy gyors vagy lassú felszívódású CH-val ill. jó vagy rossz zsírokkal vittem-e be.

A gyors és lassú felszívódású CH esetében ugyanis megint a vércukorszintnél vagyunk, ami korrelál az inzulinszinttel.


Én szeretnék ebben hinni:

[link]

"Nincs jó és rossz kalória, kalória van"

Attól tartok, ez nem ilyen egyszerű. Ezért tettem fel a kérdést.

2013. nov. 13. 08:51
 4/18 A kérdező kommentje:

Errül helyett erről :)

Szívesen vennék még kommenteket.

2013. nov. 13. 10:10
 5/18 anonim ***** válasza:

Tudod, ez pár évenként változik, hogy mi a jó és mi sem. Van, amikor a szénhidrát a rossz, van, amikor a zsírok, meg az egyes irányzatok is vitatkoznak egymással.


Ha valaki bizonyos élelmszereket teljesen kitilt, attól még nem fog fogyni, csak hiánybetegségei lesznek.


Az tény, hogy ha valaki túl sok kalóriát fogyaszt, az hízni fog, ha túl keveset, akkor fogy.


A testépítök meg éppen nem egészséges életmódot folytatnak, nem véletlen, hogy nem sok olyan testépítö van, aki ez mellett idösebb korban is egészséges lenne. (meg mellesleg éppen az ö táplálkozási rendszerük a tipikus jojóhatásra alapul - elöször felhízlalják magukat - részben zsirt, részben izmot építenek fel, utána lefogyják a zsírt a versenyre, majd kezdik elölröl)

2013. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos a testépítés másképpen nem megy. Pont az benne a nehéz, hogy úgy tudjon az ember izmosodni, hogy közben minimális zsírt pakoljon fel és szálkásításkor úgy tudjon zsírt leadni, hogy minimális izmot veszítsen csak.
2013. nov. 13. 17:58
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg egyszerűen kiürül. Nem kerül felhasználásra, raktározásra a fölös tápanyag. Hiszen nem hízunk tőle, úgymond pocsékba megy, ha úgy vesszük. Mármint a többletkalóriát hordozó tápanyagok.
2013. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Nem kerül felhasználásra, raktározásra a fölös tápanyag. Hiszen nem hízunk tőle, úgymond pocsékba megy, ha úgy vesszük. Mármint a többletkalóriát hordozó tápanyagok."


És az emberek nem híznak el, mindenki szuper vékony, stb... Ilyen hülyeséget nem hallottam még, hoyg valaki agyontömi magát kalóriával és NEM HÍZIK töle, hanem egyszerüne "kiürül"... HA ez igaz lenne, akkor senki nem lenne kövér!!!!!!!!!!

2013. nov. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó.. elfelejtetted, hogy az emberek túlnyomó része megnöveli az inzulinszintjét a táplálkozásával.


Úgy írsz, mintha nem a kenyér és a tészta lenne az átlag ember alapélelmiszere.. Kapj már észbe.

2013. nov. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A szervezet nem pocsekol, a tobbletenergiat amit beviszel elraktarozza meghozza az altalad emlitett adipocitakban (zsirsejtekben)'' zsir''kent. Az embernek van egy alap inzulinszintje, ez taplalkozas soran megno, hogy a verbe kerult szenhidratot a sehtek felvegyek. Minel gyorsabban no a vercukor szintje, annal tobb inzulin szabadul fel. Azaz a gyorsan felszivodo szenhidratok (magas glikemias indexel birok) gyorsabban novelik a vercukrot mint a lassan felszivodok. A lenyeg h ha csak nem vagy cukros minden szenhidrat felvetelre kerul a sejtekbe es visszaall az alap vercukor es inzulinszint. Fizikai munka elott ezert erdemes gyorsan felszivodo szenhidratot fogyasztani h az izmoknak jusson gyorsan energia. Ekkor a tapanyag eleg, az izmok elhasznaljak nem raktarozodik zsirsejtben. Az elsodleges energiaforras az ember szamara a szenhidrat, azt gyorsabban is mobilizalja, mint a zsirsavakat. Ennel fogva edzes elott bolcsebb szenhidratot mint zsirt fogyasztani.
2013. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!