Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen a lehető legegészségese...

Milyen a lehető legegészségesebb táplálkozás?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam, sokat tudok, de érdekelne, hogy mások mit gondolnak a témáról. Szóval kinek mi jött be, mi az, amit egy életen át lehet tartani, jó sokáig, lehetőleg olyan 100-200 évig? :)

2014. márc. 30. 15:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Vegyesen mindenböl keveset egyszerre, a változatosság a fontos!
2014. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Mindent enni változatosan, és sokat mozogni. Nem törődni azokkal, akik mindent egészségtelennek mondanak, amit nagyanyáink is ettek.
2014. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Egyszerre"?? :P Az úgy fura lenne, nem? Amúgy meg szerintem a nagyanyáink rengeteg mindent nem ettek, amiket mi ma igen. Náluk éppen világháború volt, pusztítás, éhínség.. Náluk nem volt Milka csokikrémes, se Dupla Whooper, se szénsavas Fanta. Annyi, amennyi ma, egészen biztosan nem. És amúgy csak nézd meg a nagyit: Kicsi, kövér, mindene fáj, és a szombat délelőtti programja a jövőheti gyógyszeresdoboz betárazása. Én nem akarok ilyen lenni 60 évesen!

Senkit sem akarok megbántani, de itt valami akkor sem teljesen Ok.

2014. márc. 30. 15:54
 4/20 anonim ***** válasza:
"keveset egyszerre!!!!! Azaz nem egyféléböl halálrá zabálni magad, hanem mindenböl egy-egy alkalomal keveset!!!!
2014. márc. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezek a "müanyag valamik" nem nevezhetöek élelmszernek!!!!


A "minden", alatt amit az elsö kettö emleget, a természetes alapanyagok (különféle zöldségek, gyümölcsök, húsfélék, gabonák) értendöek, nem a mesterségesen televegyszerezett csokik meg hasonlók!!!


Ilyeneket egész biztosan nem ettek régen, meg nem vettek félkész, illetve készételeket, hanem saját maguk föztek a friss, nyers alapanyagokból, leveskockák, ételízesítök, füszerkeverékek, ízfokozók nélkül.

2014. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én is 60 éves vagyok, kicsi (150 cm), de nem kövér, gyógyszereket gyakorlatilag nem szedek (jó, évente egyszer elöfordul egy influenzás fertözés, akkor szedek aszpirint), emellett 15-20 km-es gyalogtúra rendszeres hétvégi programom.


Amit az elsö írt, ott a lényeg a természetes élelmiszerekböl enni sokfélét (nem készételeket meg csokikat, mü-ízesítésü italokat), és KEVESET, azaz nem elhízni. CSak annyit enni, hogy ne legyen valaki éhes (nem addig, hogy pukkadásig jól van lakva), rendszeresen mozogni, és nem leszel olyan, mint a mamád.

2014. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Jójó, tényleg elnézést, tudom hogy nem minden 60 éves olyan, mint amit leírtam. Éppen ezért érdekelne a titok! :)

Mi a véleményetek a különféle szénhidrátokról (fehér kontra barna kenyér, rozs, zab, köles, árpa, amaránt..) a fehérjékről (állati, növényi), mikor egyek, mennyit egyek.. Érdekelne, hogy ki mit gondol ezekről az amerikai diétagurukon kívül.

2014. márc. 30. 17:44
 8/20 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!

Mindegy, mit gondolunk, amíg ki nem próbáltuk mindkét táplálkozási formát (mondjuk a "hagyományosat" meg a paleót), addig csak azt tudjuk leírni, amit itt-ott olvastunk ill. az olvasottakból leszűrve józan parasztésszel igaznak vélünk.

Tapasztalati szinten nagyon kevesen számolnak be bármiről is, az oly gyakran említett "kutatások" meg mindig más eredményt hoznak.

Most úgy látom, nem voltam kevésbé egészséges, amikor csak fehér kenyeret ettem, mint most,amikor csak barnát eszem.

Persze nem vagyok még 60 éves és nem próbáltam, hogy 60 éves koromra leszek-e cukorbeteg a fehér kenyértől És ha 60 éves koromra cukorbeteg leszek, az akkor sem biztos, hogy a fehér kenyértől lesz.

Sajnos nem tudunk semmit, csak találgatunk, olvasunk, és megpróbáljuk kiszűrni a hasznos dolgokat azokból a dolgokból, amiket a profitorientált világ megpróbál velünk elhitetni.

2014. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha egy-egy terméket eszel föként, akkor az abban található esetleges "nemegészséges" anyagokból sokat fogyasztasz és emiatt megbetegedHETSZ!.

Ha minél több féle élelmiszert fogyasztasz, akkor sokkal többféle tápanyagot viszel be a szervezetedbe, illetve az EGY valamiben található káros dolgokból kevesebbet.

Ezért célszerü minél változatossabban étkezni, a lehetö legtöbbféle élelmiszert fogyasztani, de mindet csak kisebb mennyiségben.

2014. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Aham, szóval ha a változatos táplálkozással sokféle mérget viszek be a szervezetbe kis mennyiségben, akkor az segít? Fura. De sajnos lehet alapja, mert manapság mérgek nélkül élni gyakorlatilag lehetetlen. Másrészt, mi az ami kevésnek számít valamiből? Mert 1kg zöldség szerintem még mindig nem egyenértékű 1kg cukorral. És amúgy ehet valaki változatosan csupa egészségtelen kaját is -cukor, zsír, tészta, süti, csoki.. Szóval azért valahol itt is meg kell húzni a határt.
2014. márc. 31. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!