Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen a lehető legegészségese...

Milyen a lehető legegészségesebb táplálkozás?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam, sokat tudok, de érdekelne, hogy mások mit gondolnak a témáról. Szóval kinek mi jött be, mi az, amit egy életen át lehet tartani, jó sokáig, lehetőleg olyan 100-200 évig? :)

2014. márc. 30. 15:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hoyg sokféle mérget vigyél be a szervezetedbe, hanem hogy egyféléböl ne legyen túl sok.


Azt ugyanis senki nem tudja megmondani, hogy mi az, ami esetleg ártalmas LEHET, de ha csak kis mennyiséget fogyasztasz, akkor nem lesz töle bajod. (Természetesen a normális élelmiszerekre gondolok, a cián, sisakvirág, ricinusmag, stb nem ide tartozik).


De ahogy a válaszaidból látom, nem igazán tanácsokat vársz, hanem kötözködni akarsz a válaszolókkal.

2014. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kötözködni? Talán. :)

Maradjunk annyiban, hogy nem fogadom el csak úgy valaki véleményét, akit nem ismerek. Nem fogok hallgatni rád, ha úgy gondolom, hogy magamtól okosabb vagyok. És ezt nem bántásból írom, ez egyszerűen így normális. Nem az az ember vagyok, aki feltétel nélkül elhinné, amit mások mondanak neki. Pláne nem, ha újdonságról van szó. Nem fogok változtatni a jelenleg megszokott dolgaimon, hacsak nem gondolom teljes mértékben úgy, hogy a változtatásnak pozitív hatása lesz.

Amit ti itt javasoltok az elég általános, homályos, logikátlan és rendszertelen. De lehet, hogy ez a megoldás, nem tudom. Úgy gondolom, hogy amit én csinálok az jobb ennél. De persze tévedhetek. Ezért tettem fel a kérdést, hátha esetleg jön valami meggyőző érv, vagy tanács, ami segíthet a jelenlegi étkezésem "jobbá tételében".

Az egyél mindenből keveset azért sántít, mert nagyon esetleges és össze-vissza dolog. Egyszer egy kis ez, egyszer egy kis az, ebből egy kicsi, másnap abból, minden nap másfajta gyümölcs, zöldség, gabona.. Belegondoltál, mit jelent ez a szervezetednek? Minden nap új inger, új táplálék megemésztéséhez kell alkalmazkodni, egyszer egy kis narancs, aztán fél óra múlva rá egy kis gombapörkölt.. És Ok, egyik sem mérgező, külön külön mindkettő egészséges és lehet is hozzá alkalmazkodni, de nem egyik percről a másikra. Szerintem egy embernek megvan az a 20-30 ételalapanyaga, amit rendszeresen fogyaszt, és amihez hozzászokott. Az új ételek először mindig problémásak. Amíg meg nem szokod, persze. De ez akkor is stressz a testednek.

Ezen kívül nem szólsz arról, hogy mikor, hogyan kéne ezeket az ételeket elfogyasztani. Vagy ez mindegy? Bármikor, ha megkívánsz valamit, edd csak meg? Persze, biztos van aki így csinálja, de szerintem ez nem így működik.

Szóval én itt nem a megváltást szerettem volna elérni, és szerintem ez a kérdés szövegéből ki is derült. Mások véleménye érdekel a témáról, de azt ne várja el tőlem senki, hogy szó nélkül bele fogok törődni abba, amit mondotok.

2014. márc. 31. 19:46
 13/20 Szintiszoli123 ***** válasza:

Kérdező!

Igazad van. Tetszik az érvelésed és a gondolatmeneted. A vitatkozás nem kötözködés.

Én nem sértődöm meg, ha nem fogadják el, amit mondok. Ilyenkor inkább kihívást látok a dologban és elkezdek érvelni.

A téma túl komplex és túl sok benne az ismeretlen. A forrás, ahonnan az információinkat szerezhetjük, nem objektív. Nehéz megmondani a tutit, de figyelünk.

2014. márc. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

én az okinawaiak étrendjét tartom a legegészségesebbnek


kimásolok ide egy pár dolgot, amit erről olvastam:


Okinawán él a világon dokumentáltan legtovább élt emberek 15%-a - noha a szigetvilág a Föld lakosságának mindössze 0,0002 %-át adja

[link]


Hosszú életük összefüggésben áll a családcentrikussággal, az emberi kapcsolatokhoz való viszonyulással, valamint azzal is, hogy a sport életük fontos részét képezi. Most azonban csak táplálkozási szokásaikra térünk ki.

A táplálék minősége


Míg nyugaton az emberek gyakran esznek csupán azért, hogy elűzzék az unalmat, vagy valamilyen frusztrációt kompenzáljanak, addig keleten teljesen más módon gondolkoznak a táplálkozásról. Ha egy okinawai embert megkérdeznek arról, miben látja a hosszú élet titkát, jó eséllyel az egyszerű, de tápanyagban gazdag, teljes értékű táplálékot jelöli meg. Az Okinawai Százévesekkel Foglalkozó Kutatóprogram munkatársai szerint az étrend valóban kulcsszerepet játszik az itteni öregek egészségi állapotában. Ebből a szempontból az alábbi hat tényezőt tartották a leglényegesebbnek.


A nyugati étrendekhez viszonyítva kalóriaszegény táplálékokat fogyasztanak.

Étrendjük gazdag szénhidrátokban, melyek főleg teljes kiőrlésű gabonából, zöldségekből és gyümölcsökből származnak.

Táplálékuk nagyon kevés iparilag módosított összetevőt, mesterséges aromát, illetve egyéb vegyi eredetű anyagot tartalmaz.

Nem fogyasztanak messziről szállított konzerveket, étrendjük friss élelmiszerekre épül.

Táplálékaik zsírban szegények, illetve a zsiradékok természetes forrásból - magokból, mogyorófélékből, halakból - származik.

Proteinszükségleteiket elsősorban növényi forrásokból elégítik ki: sok bab- és borsófélét, gabonát fogyasztanak.

A táplálék mennyisége


Az okinawaiak - illetve általában a japán emberek - sosem eszik tele magukat, az úgynevezett 80%-os szabályhoz tartják magukat. Az itt élők azt mondják, akkor hagyják abban az evést, amikor körülbelül 80%-ig érzik megtelve a gyomrukat. Biztosan te is megfigyelted már, hogy néha húsz perccel az étkezést követően telítettebbnek érzed magad, mint amikor befejezted az evést. Ennek oka, hogy a gyomor feszülését érzékelő receptoroknak körülbelül ennyi időre van szükségük ahhoz, hogy - egy kolecisztokinin nevű hormon segítségével - közöljék az aggyal, mennyire van tele a gyomor.

Ha addig eszel, míg teljesen jóllakottnak nem érzed magad, valójában 20%-kal többet ettél a kelleténél. Ez az egyik oka annak, hogy lassan enni kielégítőbb és egészségesebb. Ha nem rohansz, gyomrodnak lesz ideje arra, hogy jeleket küldjön az étvágyközponthoz.


teljes cikk: [link]


szóval ez a én véleményem alehető legegészségesebb táplálkozásról

a gond, hogy nálunk drága a hal (én amúgy sosem eszem, nem szeretem, ahogy más állati eredetű vay zsíros kaját sem, mondhatni vega vagyok, de pótlom a b12-t meg mindent)

2014. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen, ez valóban reálisnak és jónak tűnik. Kérdés, hogy nálunk mennyire tartható. Okinawán, egy szigetországon távol mindenkitől, elhiszem, hogy kevesebb a bejövő mesterséges "cucc" és több helyben termelt friss ételt esznek az emberek. Magyarországon? Elméletben mi is élhetnénk így, a mezőgazdasági feltételek adottak, a növénytermesztés is történelmi hagyománynak számít. Persze más kérdés, hogy a jelenlegi vezetés ezt nem támogatja, ez nem érdekli, így az embereket sem. Ebből lesz az, hogy az itthoni kiváló minőségű gyümölcsöt termelő kisgazdák tönkremennek, a termékeket külföldön eladják, mi meg megvesszük a gyérebb minőségű, olcsóbb gyümölcsöt. Nagyon okos. De ebbe most nem megyek bele.

Okinawán valószínűleg másfajta, helyi gyümölcsöket esznek, nem a tartósított Dél-Amerikai utóérlelt valamit. Nem, az a baj, hogy az emberek ebbe nem gondolnak bele, mert nem érdekli őket, mert van elég más problémájuk. Pedig szerintem ez lenne a legfontosabb, hogy az egészségünket megőrizzük. Egyszer majd ezt is felismerik. Talán. :)

2014. ápr. 3. 15:35
 16/20 anonim ***** válasza:

igen, ez igaz, nekik valóban könnyebb így étkezni


azért én próbálkozom: hazai kefír, hazai joghurt (nem bíbortetves activia! :D ) gyakran magas sütök kenyeret, semmi állati hús vagy belsőség (a virsli pl csak háj, szőr, bőr, nyesedék és apró porrá zúzott csontok és porcok! nyami) és sok zöldség és gyümölcs a piacról a néniktől, nem a tescoból

2014. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
tojás tej aszkorbinsav sok mozgás extrém helyek:fáramászás sziklamászás hegymászás "tiszta ésszel" olsan helyzetrekbe hozd magad váratlan amiböl szerencsésen jutszki élve a noradrenalin a szerotonin dopamin és az endorfin szinted emelkedésére figyeljél sok alvás zölddség hús minden mennyiségben munka után 4 megálóval a házad előtt lestálás átveszed a sport cipőd és erőltetett tempóba haza gyaloglás.........
2014. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Te, tojás, hús? Mégis minek?! Minden mennyiségben??? Bocsánat, vegetáriánus vagyok lassan 20 éve, és jól érzem magam. Próbáltam a "normál" étkezést is, nekem nem jött be. Fáradt és ideges lettem tőle. Az emésztőrendszertől baromi sok energiát von el a megemésztésük. Feleslegesen.

A többivel egyet tudok érteni, de diákként ne kérd tőlem, hogy a 20 kilós táskával a hátamon kilométereket sétáljak hazáig, mert kertvárosiként elég sokra jön ki az a négy megálló. :) De persze, amúgy sportolok rendesen!

2014. ápr. 20. 10:29
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
magyar emberek vagyunk nem a sztyeppén élünk nem az őserdőbe és szerintem az a legegésségessebb táplálkozás egy fiatal szervezetnek ,hogyha minden tápanyagból juttat be a szervezetébe és ,hogy gyorsabban emészd meg a dolgokat azért kell sokat mozogni fiatal barátom.
2014. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Sok mozgás Ok. Kellenek a fontos tápanyagok, ezért szükség van aminosavakra is. Rendben.

A probléma a következő: a fehérjék főzés során rendszerint kicsapódnak az ételben, így meglehetősen nehézzé válik az emésztésük. Fejlődő szervezetnek szüksége van a tápanyagokra, de szerintem sokkal egyszerűbb, ha ezeket természetes formájukban vesszük fel, nem pedig hőkezelten, vegyszerezve és károsulva. Amúgy meg a tested az aminosavak nagy részét képes előállítani, illetve fehérjeszintéziskor újra felhasználni, így koránt sincs annyi fehérjére szükség, mint amennyire a legtöbb diéta elhiteti. A túl sok fehérje egyenesen káros lehet, nem csak a koleszterin, de az elsavasodás miatt is.

Én így élek, ezzel nekem eddig nem volt semmi problémám. Ha szükségem lesz extra fehérjére, akkor majd eszek húst, de egyenlőre nem érzem úgy, hogy kellene. Nézték a véremet, minden rendben. Se vérszegénység, se B12 hiány. Nem is nagyon lehetne.. A B-vitamint nagyrészt a bélben élő baktériumok állítják elő, a táplálékból történő felszívása minimális. A vas problémásabb lehet, de ebből sem kell sok, vegyes étkezéssel pedig simán fedezni lehet zöldségekből és gabonafélékből is. A vegák nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak. :)

2014. ápr. 21. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!