Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nincs étvágyam,4 kilót fogytam...

Csillámponii kérdése:

Nincs étvágyam,4 kilót fogytam, mitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves vagyok. Az elmúlt fél évben sokszor nem volt étvágyam semmihez, ám ezek általában 2 hétig tartottak, és utána egy hónapig rendesen étkeztem. Azonban 1-2 hónapja semmit nem kívánok csokin és gyorskaján kívül. Alapból finnyás vagyok, húsok közül csak a csirkét eszem, zöldséget egyáltalán nem, halat sem, így elég egyhangú az étrendem. Talán az lehet a baj, hogy meguntam, hogy folyton ugyanazt eszem? Elég kimerült vagyok mostaában, többet is alszom, gyengének érzem magam. Sokszor van hányingerem is. Szeretném, ha újra lenne étvágyam, de iylen panaszokkal kihez fordulhatnék/mit tudnék tenni?

2014. márc. 31. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen étrenddel sokkal nagyobb panaszaid is lesznek még a későbbiekben, mint a gyengeségérzet és az álmosság. Durva vitaminhiányban és makró-tápanyaghiányban fogsz szenvedni, de ha már 1-2 hónap után rossz a közérzeted ilyen étkezés mellett, akkor jelenleg sem állsz valami jól az egészség szempontjából.


Az étvágytalanságra csináltass egy teljes körű vizsgálatot, ha úgy gondolod, hogy valódi étvágytalanságról van szó, de ha csak finnyáskodás áll a háttérben, akkor valószínűleg úgysem fognak találni semmit a kivizsgálás során, neked pedig meg kellesz tanulnod egészségesen és okosan táplálkozni, különben taccsra vágod a szervezeted már az életed elején.

2014. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Attól tartok, nema finnyáskodás, mert ha az lenne, akkor legalább amit eddig megettem, ahhoz lenne étvágyam. De most sajnos ahhoz sincs.
2014. márc. 31. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor vizsgáltasd ki magad. Lehetnek egyéb problémák is, amelyeket jobb minél előbb megtudni, hogy még időben kezelhető legyen; nem kell feleslegesen előre pánikolnod azonban.
2014. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2,5 hete voltam gyomortükrözésen, ott nem láttak semmit:D
2014. márc. 31. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!