Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fokhagymát hogyan fogyassza...

Fokhagymát hogyan fogyassza az, akinek fáj tőle a gyomra?

Figyelt kérdés
Nem vagyok híve a fokhagyma kapszulának, az igazi fokhagyma lehet igazán hatásos (szerintem). Mivel a fokhagyma nagyon egészséges, immunerősítő, vírusölő, fertőtlenítő stb., szeretném, ha olyanok is rendszeresen fogyasztanák, akiknek a gyomra fáj tőle, ők is részesülnek a jó hatásából! Tippeket tudnátok adni? Köszönöm!
2009. dec. 19. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát figyu, ha valakinek fáj a gyomra tőle,az azt jelenti, hogy az ő szervezetének NEM JÓ a fokhagyma. Szerintem nem szabad erőltetni. Ez olyan, mintha egy tejallergiásba tejet akarnál erőltetni, merthogy milyen egészséges, sok benne a kálcium, vitamin, stb.
2009. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fokhagyma mindenkinek jó hatású, csak az a gond, nem mindenki gyomra bírja, mert erős. Felszívódáskor fejti ki jótékony hatását, de ahhoz, hogy felszívódjon, először a gyomorba kerül és itt a gond.
2009. dec. 19. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ételbe belefőzöd akkor is fáj a gyomrod tőle? Vagy csak nyersen? Bár nem tudom mennyire marad meg a hatása akkor ha főzöd... :( Elsőnek mondanám, hogy aki tejallergiás, az kecsketejet ihat. És még egészségesebb is, mint a tehéntej. Nagyon sok betegség esetén gyógyító hatású, immunerősítő, rákosoknak is adják. Nézzetek utána :)
2009. dec. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én amikor csak tudom, fogyasztom a fokhagymát, nem rólam van szó, hanem néhány szerettemről. Én bírom enni, bár az tény, ha egymagában eszem, akkor nekem is kicsit fáj a gyomrom tőle. A gyomorfekélyeseknek biztosan fáj a gyomruk tőle. A 85 éves nagymamám is mindig fogyasztja, több gerezdet egy alkalommal, pedig volt gyomorműtéte, mégis bírja fogyasztani. Szerintem főzött állapotában már nem annyira fejti ki jótékony hatását. Főzve nem fáj senki gyomra tőle.
2009. dec. 19. 09:47
 5/6 A kérdező kommentje:
A tehéntej nekem sem jó, kihozza a szénanáthámat :-( A fokhagyma szénanátha, allergia ellen IS jó - és még sok-sok másra.... Ezért kérdezném, mindenki élvezhesse jótékony hatásait, mit tegyen, akinek érzékenyebb a gyomra?
2009. dec. 19. 09:49
 6/6 anonim válasza:
Pirítósra rátenni? Szépen, tetejére, úgy beledörzsölöd, rá vajat, és tádámm =)
2010. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!