Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Éhségérzet hiánya?

Éhségérzet hiánya?

Figyelt kérdés

Nagyon keveset eszem, kimaradnak étkezéseim, de viszonylag egészséges, amit megeszem. Régebben pszichés eredetű táplálkozási zavaraim voltak, nem ettem, mert kövérnek láttam magam, úgy gondoltam, hogy "nem érdemlem meg" az ételt, viszont folyton éhes voltam.

Most már elfogadtam magam, és ennék én rendesen, de sose vagyok éhes. Reggelizni nem szoktam, mert nem tudok, van, hogy elfelejtek ebédelni, és mégse vagyok éhes. Pl. ma se ettem még semmit, csak egy kávét ittam, de nincs éhségérzetem.

Szeretném valahogy visszahozni, vagy valahogy rendszeresen táplálkozni :(

Mitől lehet, mit tehetnék?

15/L


2014. ápr. 8. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem ugy volt, hogy az életemben sokminden összejött és zavar volt az étvágyamban. a bérescsepp, a calcium és a b6 b12 meghozza. de a bérest ajánlom. én 18 évesen 156cm 37 kg voltam, most 47 tehát van különbség. szedtem Fogamzásgátlót az is növelte, annyira h ha nem ettem rosszul voltam, és hajnal 3kor is felkeltem enni. 1 év 10 kg. de 5 nap alatt le is adtam a sok ideg miatt. akkor vissza 40re utána bérescsepp de ezek a kilók meg is maradtak. tudtam enni stresszben is. én se reggeliztem, de van a sima zabpehely, kis kvspohárba öntöttem félig, tejet rá, megmelegitem, és gyorsan lehúztam, mert nehezen akart lentmaradni. viszonylag semleges ize van, de mivel sose reggeliztem igy nem esett jol. de 3orán keresztül nem jött az éhség. a szervezeted arra állt rá hogy nem étkezel. folyamatosan hozzá kell szoktatni hogy most 10 ora és akkor eszel valami gyümit. ha minden nap ugyanakkor elkezdesz enni, eg idő után jönni fog az éhségérzet. Mostmár reggel én is érzem hogy éhes vagyok, igy gyors eszek zabpelyhet... remélem tudtam segíteni...
2014. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. ápr. 8. 17:14
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
Én is anós voltam. 10 kilót híztam és még most is tömegelek. Nekem 18 hónapja nincs. Egy eszek napi 330 gramm CH-t és 95 gramm szírt 5 étkezésre elosztva, tök meddő gyomorral. Remélem egyszer még visszajön. Ha nem eszek egy napig, akkor sem vagyok éhes.
2014. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szintiszoli123 ***** válasza:
Szóval welcome to the club és ne felejtsd el kérlek megírni, hogy mivel hoztad vissza, ha visszahozod.
2014. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!