Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért áll le az anyagcserém?

Miért áll le az anyagcserém?

Figyelt kérdés
Régebben még életmódot váltottam, 107 kg-ról lementem 76 kg-ra. (177cm vagyok 16/L) futottam, csak vizet ittam és néha tejet, nem ettem édességet se fehér kenyeret stb. De ez már több mint egy éve volt, aztán jött a gimi... és bár nem estem vissza a régi kerékvágásba visszatértek azok a kaják, ki-kihagytam a futást volt, hogy hónapokra stb. 80 kg vagyok ezért megint elkezdtem kevesebbet enni, de úgy, hogy véletlenül se legyen majd jojó effektusom. Nem éheztetem magam, nem hagytam el a sovány tejet, sok gyümölcsöt eszek, zöldséget, húst, ötször eszek egy nap, sokat fogyasztok a joghurtokból, rendszeresen futok, tornázok. Kipróbáltam már zabkását, szilvabefőttet, köménymagot, slukkokat szívtam a cigiből, de ilyenkor egyszerűen leáll az anyagcserém és így csak hízok a "fogyókúra" alatt. Mondták igyak kávét, de a szagától is rosszul vagyok és alapból magas egy kicsit a vérnyomásom. Mit csináljak?

2014. ápr. 9. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért az anyagcseréd szerencsére nem állt le. Hozd egyensúlyba a táplálék bevitelt és az energia leadást. Próbáld naplózott táblázatba foglalni a napi energia bevitelt és a mozgással elfogyasztottat.
2014. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hatalmas sokk volt a szervezetednek ez a nagy fogyás. Normálisnak mondanám, hogy még nem tért magához a tested. ű

Nekem az segített a székelési problémáimban, hogy sósabban ettem. Próbáld ki egy pár hétig. Nem káros, ha picit sósabban eszel. Nekem a vérnyomásom azóta inkább normális, azelőtt volt, hogy magasabb volt, mert mondom, emésztési problémáim voltak, de mióta sósabban eszek azóta jobb minden.

2014. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. ápr. 10. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!