Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz érzékenyek ehetnek...

Laktóz érzékenyek ehetnek puddingot és madártejet?

Figyelt kérdés

Erre a két dologra lennék kiváncsi.

Mértéken túli tej fogyasztása(~pohár tej) gondot okozhat.

-Hasmenés

-Puffadás



2014. ápr. 11. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
csak laktóz mentes tejböl készültet, de abból nyugodtan.
2014. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőt laktóz tartalmú tejből szokás csinálni. Akkor miért ehetnék laktózérzékenyek?


Ám bár ha a madártejet tojás tejből készíted, a pudingot pedig tökből, akkor egyikben sincs tehén tej és laktóz, akkor eheti laktózérzékeny is.

2014. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Bakker 2. válaszoló, laktótmentes termékekről még nem hallottál? Igen, ehetsz, ha otthon laktózmentes tejből készül, illetve ha boltban veszed,, akkor legyen ráírva, hogy laktózmentes. Nem tejfehérje érzékenységről ír a kérdező, hanem laktózról. A kettőt ne keverjük össze. :(
2014. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ez számít, sokkalta képzettebb vagyok enzimtechnológiákban mint Te, így a laktázzal kezelt tejtermékeket is jobban ismerem.


Egyéb kérdés?

Vagy más ok amiért gennyes, gyulladásfokozó tejtermékeket kellene enni?


Én a vajat szeretem, persze ez szubjektív, de szerintem a legfinomabb zsírfajta a tejzsír. Mondjuk a tej egyetlen alkotórésze ami nem káros.

2014. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Egyéb kérdés? Nincs, mert nem vitatkozni jöttem. Az ételallergiásoknak így is nehéz, ne nehezítsük meg nekik jobban...
2014. ápr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ételallergiások (és úgy általánosságban az összes ember, közösen, társadalmi szinten) maga nehezíti meg a saját dolgát.


Az ételallergiásoknak sem nehezebb a táplálkozás relevánsan mint bárki másnak. Ugyan úgy a sok mocsok közül kell kiválogatni a viszonylag ehető dolgokat nekem, neked, kérdezőnek, mindenkinek.. mi a különbség?


Senkinek nem kellene tejterméket ennie, tehát tejcukrot és tejfehérjéket sem. Tehát miért nehezebb egy tejérzékenynek/laktóz intoleránsnak? Nekem ugyan úgy kerülnöm kell ezeket.


Aztán a legtöbb legyártott, forgalmazott élelmiszer gyakorlatilag fogyasztásra éppen csak alkalmas, de inkább alkalmatlan. Nekem nincs nehéz dolgom?


Ki tehet róla hogy nekem nehéz normális élelmiszert találni? A fogyasztók alakítják a piacot. Más kérdés, hogy az embereket, fogyasztókat manipulálják, így a keresletet és a piacot is manipulálják, de ezen akkor is a manipuláltak (a fogyasztók) tudnának változtatni. Igen, egységesen..


Majd ha nem tejcukros anyagokat fognak fogyasztani, akkor nekem sem lesz olyan nehéz kerülgetni az ilyen hulladékokat.


Most jelenleg én zöldségeket és füstölt húsokat, gyümölcsöket és nyers húsokat tudok vásárolni, illetve tojást, olajos magokat. Ez miért könnyebb mint egy ételérzékeny ember táplálkozása? Minden embernek pont ilyen nehéz, azoknak kicsit nehezebb akik például érzékennyé válnak a tojásra (de lehet csak a rossz tartási körülmények között élő tyúkok tojására!).


Vagy bizonyos húsokra sajnos.. De összességében csak országon belül 10 millió embernek van nehéz dolga a táplálkozással, mert egyrészt jellemzően mindenki szegény, másrészt mindenki a mocsok közül próbálja kiválogatni a normális ételeket. Persze sokan megelégednek a búzával, tejjel, félreértés hogy nekik ez könnyebbség. Életük későbbi szakaszában állandóan szenvedni fognak emiatt, összességében az életminőségük sokkal rosszabb lesz, mint egy ételérzékeny emberé akinek csak oda kell figyelnie mit eszik (jellemzően húsokat, zöldségeket és a gyümölcsök többségét tolerálja a legtöbb ember, tehát van miből választani) és az allergiás/érzékeny ember így egészségesebb is lesz, mert oda tud figyelni rá hogy eleve elkerülje például a tejet.


Na most itt egy nagy csapda, például a laktózmentes tej. Mert lehetőség lenne tudatosan elhagyni a tehéntejet, erre egy kiskapu kínálkozik hogy tovább mérgezzék önmagukat az emberek.


Hát igen, amíg erre piaci igény van.. amíg alkohollal mérgezik magukat az emberek, addig lesz szeszipar. Dohány dettó. Tej dettó... Rajtunk múlik. Majd ha nem a sok mérgező, fogyasztásra alkalmatlan kaját vásároljuk (vásároljátok) akkor több tiszta élelmiszer lesz. Addig viszont a szemét fog szembejönni veletek, ha úgyis megveszitek..

2014. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha tényleges ételallergiád lesz egyszer majd megtudod. :D Szép estét!
2014. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondom csak húst és zöldségeket eszem, mint bármely normálisan táplálkozó ember (vagy ételallergiás).


Mit tudok meg?

2014. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!