Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most kaptam meg az IR vizsgála...

Laucikom kérdése:

Most kaptam meg az IR vizsgálat eredményeit. én nemtudok ezen eligazodni. Szerintetek az milyen?

Figyelt kérdés

most kaptam meg az IR vizsgálat eredményeit..én nemtudok ezen eligazodni...szerintetek az milyen?

vércukor 0 perces: 4,1. 60 perces: 3,3, 120 p: 2,4

inzulin 0 perc:2,1, 60 perces: 51,1, 120 perces: 26,4...

köszönöm:)



2014. ápr. 12. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó alacsony a vércukorszinted.

Már-már túl alacsony is. Miért ilyen alacsony?

Konzultálj!


Az inzulin értékeknek még a mértékegységét sem tudom, az gondolom nem mmol/l ..


Egyébként ez jónak tűnik, ahogy most neten olvasgattam pár ilyen témájú szájtot.


[link]


[link]


Mondom jónak tűnik :)


Én mérnökként ebből azt szűröm le, hogy a vércukorszinted igencsak alacsony, nem emelkedik nagyot (szintén nem gond) az inzulinszinted emelkedésének hatására pedig csökken, mindjárt grafikont csinálok róla :)


Rendben lesz ez, de ránézhet egy orvos is az értékeidre. Az alacsony cukorszint pedig 'menő' (nekem tetszik), de nem szédelegsz 2,4-es cukorszinttel?

2014. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Nem szédelgek,csupán mindig nagyon éhes vagyok,sosem tudok jóllakni..és sajnos elég édesszájú is vagyok.

Most hirtelen híztam egy 10 kilót fogalmam sincs mitől, szénhidrátszegény diétát csinálok éve óta 90 kilóról indultam.

45 voltam,most 54 vagyok.

Orvost mindenképp fel fogok keresni :)

2014. ápr. 14. 08:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak értékeljék ki az eredményeket..


Ha éhes vagy, vajon elég zsírt eszel?

2014. ápr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok az értékelésre, mert....

1. A terhelt 60 perces cukor nem lehet kevesebb, mint az éhgyomri cukor. Az éhgyomri cukor alá meg pláne nem mehet a 120 perces.

2. Inzulin kezdő értéked elég alacsony, ami még nem baj, viszont ehhez képest a 60-as magas, a 120-as pedig nem esik vissza eléggé.

Tudom, hogy a labor által megadott értékek szerint ez jó, és a régi orvostudomány szerint is jó, de ezek már elavult határértékek. Egy jó endokrinológussal értékeltesd ki, mert ez anyagcsere-probléma valamilyen formája. Kíváncsi vagyok, majd szólj ha voltál dokinál.

2014. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Na mit mondott a doki?
2014. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!