Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik ezeket az egészséges...

Akik ezeket az egészséges zsír, cukor mentes táplálkozást hírdeteik normálisak?

Figyelt kérdés

Olvasom neten, hogy a lekvár, jam a bolti azért nem jó mert 50% gyümölcstartalom mellett cukor van benne. Meg a zsíros pecsenye, szalonna sem jó. De a fizikai dolgozóknak vagy enyhe fizikai dolgozók ezt ledolgozzák. Mi az hogy cukor van abba a kevés lekvárba amit a kenyérre kenek ? Annyit megiszik az ember a kávéba, üdíőbe, tejába. A szalonna, pörkölt sertászsírral, pecsenye hogy lenne egészségtelen ?


Hogyan lehet ilyeneket hírdetni? Azt kellene leírni utána, mint a gyógyszernél, meg vitaminnál, hogy nem helyettesíti a vegyes táplálkozást, hogy ezek csak szigorúan egyoldalú ülő munkában használhatóak. Olyan egészséges étrendeket hírdetnek orvosi oldalon, hogy a fizikai munka az az egy oldallal több gépelést jelentik, azzal nem lehet végezni semmit sem. Szerinted?


2014. ápr. 26. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A lekvárok agyon vannak cukrozva, sajnos ez az igazság. Csak abban nincs, amit otthon főzöl, és nem teszel bele. A szalonna, zsír, pecsenye pedig nagyon zsíros és hizlaló, nem tesz jót a koleszterinnek. De azzal nem értek egyet, hogy mindig mindentől meg kell vonni magunkat, szerintem néha lehet enni ilyesmit is, csak nem folyamatosan.:)
2014. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy azt a kevés cukrot amit a lekvárral megeszel, mert csak akenyeret kened meg vele azt meginnád kávéba, teába, kakaóba, üdítőbe ráadásúl a lekvárnak 50% gyümölcstartalma van !


Annyi zsír amennyi a pecsenyébe, szalonnába van kell a szervezetnek hogy bírja az életet

2014. ápr. 27. 15:32
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

"Teljesen mindegy azt a kevés cukrot amit a lekvárral megeszel, mert csak akenyeret kened "


A kenyered nagyrészt KEMÉNYÍTŐBŐL áll ami nevetséges gyorsasággal bomlik enzimek hatására a testedben építőelemeire: glükózzá.


Azaz cukorrá.


Rákened a cukros lekvárt a cukorpolimerből (liszt) álló anyagodra és megeszed. Ergó pont nem húst meg zöldségeket eszel, amihez a szervezeted alkalmazkodott, hanem cukrot (és cukorrá lebomló gluténos gabona őrleményt).


Na ez az amitől sok ember beteggé tud válni, meg meggyógyulni ha nem eszik ezt.


A hús és a zsír más, az ember a vadonban állatokat (zsírt, fehérjét) eszik hogy életben maradjon, és ez a modern időket leszámítva mindig is alap volt. A hús+zsírevés természetes, a cukorevés újkori. Egyik megszokott, másik megbetegítő.


Ennyi.


Hús+zsírevéssel lehet bírni a fizikai melót. Sőt legjobban így lehet teljesíteni.

2014. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sok erről a vita, mert sokan pont a húst támadják, hogy zsíros meg egészségtelen, bár szerintem is inkább több hús, mint cukor. De az lenne a legjobb, ha rengeteg zöldséget-gyümölcsöt ennél, és szerintem a teljes kiőrlésű dolgok jöhetnek, és pl. barna rizs is jó az emésztésnek.
2014. ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Csak fura lenne gabonát enni (rizst is) amikor a gabonatermesztés modern technológia, alig 10-15 000 éves tehát MODERN.


És míg a húsevés mindig is létezett (mióta éhes ember él) addig a szénhidrátevés és annak hatásai azért nemcsak furák, de talán valamivel alaposabban megkérdőjelezhetőek.

2014. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Fizikai munkát nem lehet zöldséggel, gyümölcsel ellátni !


# 3 a lekvárban 50% gyümölcs van az a kevés cukor pedig úgyis elég, de beviszed kávéval ami elvileg egészségesnek hitt vagy teával.

2014. ápr. 27. 20:36
 7/16 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet a paleosokkal, mert a sok hús és zsír pont ugyanolyan egészségtelen, mint a túl sok szénhidrát, már csak azért is, mert a fehérjéket nagyon nehezen emészti a gyomor, és savasítanak is.


A lényeg, kedves kérdező, hogy egyél változatosan, de semmit nem szabad túlzásba vinni! Az a kis lekvár pedig nem fog megártani.

2014. ápr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha tárgyilagosak maradunk akkor:


A fehérjék emésztése nem nehéz, de amúgy senki sem mondta hogy kimondottan sokat kellene enni húsból. Annyit kell enni amivel jóllakom.


Fehérjék nem savasíthatnak, még mindig nincs olyan betegség, hogy savasodás. Ha lenne, akkor a húsevők testének pH-ja, ami szövetenként eleve eltér.. mondjuk 0,5 egységgel eltolódik a vérünk pH-ja, és kómába esek/meghalok. Mert fehérjét ettem? Ilyen nem létezik! Az 'aminosav' nem azt jelenti, hogy savas lesz tőle a testem :D

A gyomrunkban lévő sósavnál nem is eszünk savasabb ételt :)


Tárgyilagosság 2: zsírevésnek sincsekek hátrányai. Főleg ha annyi zsírt eszem amennyire szükségem van. Nem kell senkinek sem napi 1 kiló zsírt megennie, de 100-200g jól jön, főleg hogy ha ennyi zsírt eszem, mondjuk 1000-1800 kcal mennyiségben, akkor már nem kell keményítőt ennem, hiszen valószínűleg már elég energiához jutok a zsírból.


Tárgyilagosság 3 : "Fizikai munkát nem lehet zöldséggel, gyümölcsel ellátni !"


De el lehet látni. Harcművészel élnek és edzenek vegetáriánus és heti egyszeri húsevő életmód mellett. Kérem szépen senki ne mondja, hogy így nem tud üzemelni az ember.. vannak vega élsportolók. A fizikai munka nehezebb mint az élsport? Szerintem hasonlóképp egészségtelen és nehéz mindkettő, de nem nehezebb a fizikai munka sem.


Másfelől én igen nyomatékosan állítom hogy nem zöldség-gyümölcsevő életmódot kell folytatni, hanem elsősorban zsír- és húsevésen alapuló, zöldségekkel kiegészített étrendet kellene követnie a legtöbbeknek.


Biztos hogy jobb fizikai kondícióhoz, energiaszinthez vezet a zsírevés, ugyanis a cukros lekvár/kenyérevés után vércukorszint hullámzás következik. Ez senkinek sem jó, ha nekem munkát kell bírnom, akkor kitartó, stabil energiaforrásra van szükségem. Ezt a hús és a zsír ad. Kis gyümölcs, szénhidrát nem.

2014. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor is úgy van, hogy ha teljes kiőrlésű dolgokat eszek, sokkal jobb az emésztésem, és nem ingadozik a vércukrom. A fehér liszttől és cukortól igen, szóval rozsos-magvas dolgokat nyugodtan lehet enni. Egyébként meg mindenkinek máshogy reagál a gyomra az ételekre, azt kell enni, amit meg bírunk normálisan emészteni, nem puffadunk, nincs hányinger, szédülés, hasmenés, stb. Nekem a sok cukorra és tejtermékre rögtön előjönnek ezek, másra nem. Szóval kell enni húst, mert egészséges, de teljesen nem kell kizárni a gabonákat, mert nem mindegyik rossz.
2014. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"és nem ingadozik a vércukrom"


Ezt azért mérd meg, de inzulinszint méréssel EGYÜTT ! :)


"szóval rozsos-magvas dolgokat nyugodtan lehet enni."

Kicsit elhamarkodott megállapítás :)


"nem puffadunk, nincs hányinger, szédülés, hasmenés, stb"

És amitől alzheimer kóros leszel, skizofrén vagy allergiás? De hasmenésed nem lesz :D


"gabonákat, mert nem mindegyik rossz."


Még a rizs sem jó, mert tömény keményírő :/

2014. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!