Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napok óta alig eszem, most...

Napok óta alig eszem, most nagyon fáj a hasam, és semmi étvágyam nincs. Gyengének érzem magam, de dolgozni kell, a fejem is alig bírom tartani és mintha egy követ nyeltem volna le. Mivel tudnék gyorsan étvágyat csinálni?

Figyelt kérdés

Már reggel arra keltem hogy éhes vagyok, de egy falatot nem bírtam enni. Egy pogácsát már leerőszakoltam ma, de a hasam még így is szörnyen fáj, és gyengének érzem magam. Mit javasoltok? :S


Köszönöm!



2014. ápr. 28. 12:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Péntek óta ( most hétfő van ) egy nagyobb szendvics, két palacsinta és pár kekszet ettem összesen.
2014. ápr. 28. 12:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy az evés, ne erőltesd! Inkább igyál sokat, ha azt tudsz, például teát, az élénkít is, gyümölcslevet. Ételekből ne szendvicset meg édességet egyél, mert csak eltelítenek, valami könnyűvel próbálkozz, pl. párolt rizs, zöldségek, gyümölcsök, csirkemell.
2014. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Fertőzés lehet, azt ki kellene heverni.. hiába kellene dolgozni, betegen az ember nem tud.


Búzalisztet enni 100% értelmetlen. A rizs is keményítőforrás, de legalább gluténmentes.


Párolt zöldségekben, főtt húsban lennének hasznos tápanyagok is.

2014. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Muszály valamit ennem, mert már ülni sem tudok, annyira fáj, gondolkodni meg pláne ( bankban dolgozom ). Hányingerem is van, és csak egy pogácsát ettem tegnap dél óta, ami az előbb majdnem visszaköszönt. :O


Szóval zöldség és hús?


Széntabletta vagy ilyen Béres csepp segíthet? Gyors megoldás kellene, nem akarok kiesni.

2014. ápr. 28. 13:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Béres csepp kevés, normális szén tabletta elvileg a fertőzéseken is segít, tényleg átszűri az emésztőcsatornánkban lévő toxinokat, esetleg a mikrobákat bár erre nem vennék mérget.


Csak zerezz be normális széntablettát/port ami nem laktóztartalmú és nem csontból készítik (vagy hát ha jólesik a sima patikai kommersz, de szerintem az túl kétes eredetű)


De ha beteg vagy, abból nem gyógyulsz ki pár óra vagy 1-2 nap alatt :/

2014. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy ez betegség-e. Én inkább a stresszre tippelek ( ez a hely egy őrültekháza, csodálom hogy még senki nem jött be reggel fejszével a kezében ), nem fertőzésre. Igyekszem este fokozatosan enni, ha holnap is szar lessz, akkor széntabletta.


Köszönöm a tippeket és a segítséget!


ui: most ittam egy kis citromos teát, és nem fáj a hasam annyira! Pedig azt hittem a savassága miatt csak még szarabb lesz.

2014. ápr. 28. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Huu megértelek, ez nagyon rossz, nekem vizsgáim előtt szokott ilyen lenni. Ha nem eszek rosszul vagyok, ha eszek rosszul vagyok, kimerült én se tudom eldönteni mi ilyenkor a jó.

Én ilyenkor legyűrök reggel egy-két kanál müzlit tejjel, napközben egy kisebb alma gerezdekre vágva, tökmagot, diót, mogyorót rágcsálok-ezekben vitamin is van, egy-két kocka étcsokit elszopogatok, szőlőcukor, mézes negró, hogy ne legyen keserű íz a számban.

Szoktam csinálni teát is, ha már szédülök, homályosan látok, fáj a fejem, szóval az ájulás szélén állok, akkor teszek bele egy-két kanál cukrot is,tudom, hogy nem egészséges, nem is nagyon szeretek cukrot enni, de ilyenkor muszáj.

Párolt répa egy kis főtt rizzsel, csirkemell szeletek, csíkok, sült alma túróval töltve, bundás alma fahéjjal, pirítós mézesen,főtt tojás szeletek, almalé,(narancslevet nem szoktam mert attól ég a gyomrom, főleg ha nincs benne semmi)

Mi a kedvenc kajád? Abból esetleg egy pár falat.

Munka után menj egyet sétálni a friss levegőn és közben kortyolgass mentes vizet.

Én ilyenkor szoktam még olyat, hogy egy nagyon finom sajtos kiflit ketté vágok, megkenem vajjal és rá egy szelet sajt és uborkaszeletek de mind frissen, ilyenkor jól esik.

Én szoktam ilyenkor kávét inni is(ha éppen nem szúr a szívem, mert ha igen akkor felejtős).

Mielőbbi jobbulást.

A stresszt kéne levezetned, hogy ne a gyomrodra menjen.

2014. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszi a tippeket! :)


Biztos hogy a stressz miatt volt ( a munka nagyon az, vasárnap meg levertem az állványról a nagyon nagyon drága TV-met is, ami össze is tört, az is közrejátszhatott ). Tegnap este még befaltam 40 deka párolt csirkét rizsszel, és jobban lettem. Még szúr a hasam, de legalább az étvágyam visszajött. Igyekszem a hosszúhétvégén pihenni. :)


Aki pedig ilyen gondal küzd; nekem a citromos tea bejött, a folyamatos nasizás, párolt zöldségek is segítenek. Egyél inkább kevesebbet, de legyen tápanyagban gazdag ( hús, gyümölcs, párolt zöldség ). Ha nem eszel, idővel rosszabb lesz, megéri leerőszakolni némi kaját, függetlenül attól, mi a hasfájás oka.

2014. ápr. 29. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!