Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni akarok! hány kalóriára...

Hízni akarok! hány kalóriára van szükségem egy nap?

Figyelt kérdés

10kilót adtam le még két éve. azóta csak szenvedem az evéssel.

szinte semmit nem eszek egész nap...-.-

de most végre elhatároztam magam h visszaszerzem azt a 10kilot.

azt tudom h 2000kalória kell egy felnőtt szervezetnek. de ha hízni akarok mennyi? 2500-3000?

esetleg hízlaló ételek? találtam már pár receptet de azért várok még tippeket:) köszi!

19/L



2014. ápr. 29. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ezt rosszul tudod sehol nincs meghatározva, hogy kinek mennyi kalória kell, életkorod, mozgásod, testfelépítésed stb stb mind mind befojásoló tényezõ... én bõven 5000kalória felett vagyok naponta mégsem hízok, mivel sportolok is és ektomorf is vagyok...
2014. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mindenhol azt olvasom h 2000 az átlag xd
2014. ápr. 29. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor mindenhol ergyák a forrásaid.


Hiába olvasod sok helyen, ez akkor is egy bonyolultabb kérdés amiben befolyásoló tényező a te szervezeted és életmódod is, az egészségi állapotod és az ételeid is..


De nézz tömegnövelő étrendet, aztán majd lesz valami.

2014. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban 2000 kalória az átlag, de ez sok mindentől függ. Ha egy 19 éves lány vagy, kb. neked is annyi kell, de nem mindegy, hány centi és hány kiló vagy. De nem a kalória a lényeg, úgyis látod majd a mérlegen, mennyi az az adag, amitől hízol. :D Ne egyél túl sok szemét kaját, mert zsíros leszel, inkább sok teljes kiőrlésű dolgot, húst, tejterméket, olajos magvakat!
2014. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A teles kiőrlésű dolgok és a tejtermékek a szemét kaják :)
2014. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

169 cm és 43 kg :/

nagyon nehezen hízok. jó lenne egészségesen csak nem tudom h fog menni.

2014. ápr. 29. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:

A napi kalóriaszükséglet valóban sok mindentől függ. Halálra zabálni nem kell magad és én is azt javasolnám, hogy kerüld az egyértelműen zsíros-cukros dolgokat. Zöldség, gyümölcs az alap. Ha azt akarod, hogy a tested rendesen működjön, akkor nem szerencsés, ha szétszennyezed. Egy. Másodszor: egyél sok természetes gabonát. Most biztos ki fognak nyírni itt az önjelölt táplálkozásszakértők, de nem érdekel: Ha azt akarod, hogy a szervezeted felépítse magát, ahhoz igenis energia kell, aminek legegyszerűbb formája egy paradicsomos szendvics eredeti rozskenyérből. Ne annyit egyél belőle, amitől rádrakódik egy 2 kilós masszív zsírpárna, hanem éppen csak annyit, amennyit fel is tudsz használni. A szénhidrát nem megy egyből zsírba, hanem először glikogénné alakul a májban és az izmokban, ami sportoláskor könnyen hozzáférhető energiaforrást jelent. Apropó: sport! Fontos, akkor is, ha nem a fogyás a cél. Nem csak jót tesz, de hormonok termelődésévél elősegíti az izmok fejlődését, elsősorban alvás alatt. Nevezz eretneknek, de egy egészséges, tápláló vacsora igenis fontos lezárása a napnak, mert így a szervezeted éjszaka képes regenerálni és megújítani magát.

Nagyon bőven nem akarnék belemenni, hogy akkor most mit, hogyan és miért egyél. Nagy vonalakban ezek, amiket elmondtam: sok gyümölcs, zöldség, gabonafélék, magok, olajok. Hússal, tejtermékekkel nem tudom hogy állsz, hát azt tudom mondani, hogy óvatosan és ne sokat, ne össze-vissza egyél. Én közel 20 éve teljesen vega vagyok, (ne aggódj, nem akarlak megtéríteni) és nem akarok beleszólni más emberek hús-függőségébe, mert nem értek hozzá. :)

Kitartást és bízz magadban!

2014. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!