Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi bajom lesz, ha nagyon sok...

Mi bajom lesz, ha nagyon sok tejet iszom egy nap?

Figyelt kérdés
Egy egész vödör tej + müzlit meg ettem/ittam, és félek, hogy ez sok lesz.
2014. ápr. 30. 22:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A többi 80 éves viszont, már akik nem haltak még meg a krónikus betegségeikben.. ők már kevésbé egészségesek, hála részben a tejivásnak. Kár, hogy 10-20 és 30 évesek is betegek tőle, nem csak 80 évesek. Ha 80 éves koromra alakulna csak ki táplálkozás eredetű krónikus betegség (és nem lennék rosszul a tejtől) akkor én is simán innám. De hát ez nem így működik sajna.
2014. máj. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ezt most így nem igazán értem, mivel 5 ember azt mondja,hogy rossz a sok tej, másik 5 pedig azt,hogy jó. :/ :D
2014. máj. 6. 21:10
 13/17 anonim ***** válasza:

Akkor te legyél a 11. és mondd meg


Miért akarod egy újszülött emlős számára termelt speciális táplálékot elfogyasztani?

2014. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mert finom, és hízni is akarok.
2014. máj. 7. 15:42
 15/17 anonim ***** válasza:
41%

Mennyire leegyszerűsödnek a dolgok, ha normálisan megfogalmazzuk mi is van bennünk, mit akarunk.


Tehát a tej ugyan alapvetően káros egy felnőtt embernek, hízást segít DE finom és (akinek ez valamiért előny) tényleg elősegíti a testtömeg gyarapodást, ebbe beleértve mind a zsírosodást mind pedig az izomépítést.


Ez esetben ha a hátrányai nem zavarnak különösebben, nyilván fogyasztani fogod :)

2014. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hízni szeretnék nagyon, mivel most elég sokat nőttem, és slendermannak nézek ki kb.A Hátrányai is izgatnak, hogy a viharba ne izgatna az,hogy vastagbélrákot segíti elő...
2014. máj. 8. 18:37
 17/17 anonim ***** válasza:
41%

20-30 év alatt jut a tested olyan állapotba, hogy ilyen betegség kialakul. De bizonyos életmód (táplálkozási szokások) mellett bizonyos kor után az ilyen betegségek, sajnos elkezdenek gyakorivá válni.


De hát, ehhez tudni kell hogy felnőtt embernek semmi olyan hatás ami hízást és gyarapodást jelent az nem túl egészséges.


Ez úgy van, hogy tegyük fel nagyjából egészséges életmód mellett, egészséges mennyiségű edzés mellett van egy x testalkatod, izomzatod. Ugye ha ektomorf vagy, magas, vékony akkor az kissé alulmarad a mai divatos férfiideáltól, úgymond vékony vagy (én is, csak ugye egyrészt pont nem érdekel, másrészt ami azt illeti nem vagyok rossz bunyós, mégis miért is okozna gondot hogy vékony vagyok + hidd el, a sportos ektomorf alkat bejön a nőknek is, na de ennél több szót meg nem is érnek a külsőségek)


Tehát van egy trend vagy divat, akár társadalmi megfelelés akár saját magunknak való megfelelés miatt ez a maszkulin jellegek erősítése. Magyarul a szép, nagyobb izomzat. Ezt jó sport fejlesztgetni, tényleg mutatós, valaki szerint meg mindez nem igaz és nagyon tré dolog a 'gyúrás', egy biztos hogy ahhoz hogy a normál testalkatodnál izmosabb legyél, olyan hatásnak kell kitenned a testedet ami már túl megy a normálison és egészségesen.


Röviden: többet eszel mint ami jólesik és normális, nagyobb súlyokkal edzel mint ami normális és hosszú távon is elviselik az ízületeid.


Ez egy valamit valamiért dolog. És ez a jobb verzió, amikor edzel, hogy tényleg szép és izmos legyél, de a növekedés serkentése, az inzulinszint magasan tartása (tej, sok szénhidrát) sosem lesz biztonságos mód, max. rövid távon nem okoz betegséget, de pár év alatt szép fizikumot el lehet érni.


A rosszabbik mód ha nem edzel csak zabálsz, hogy legyen rajtad tömeg, de nem izom. Nem részletezted mit akarsz Slender Man, de ne zsírosodj mert az semmi előnnyel nem jár. Még csak nem is néz ki jobban, eddz és egyél, ha érdekel a téma akkor figyelj oda a 'tömegnövelő táplálkozásra', erősíts akár súlyzózz.. nem baj ez. De ügyesen, kérj segítséget ha kell.


És akkor sem biztos hogy tejjel kell hízogatni, mert van azért egészségesebb mód is. De ha szereted, ihatod, rajtad áll! :)

2014. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!