Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a baj? Már jó ideje megkava...

Mi a baj? Már jó ideje megkavarja a hasam és wc-re kell mennem ha, reggel kávét iszom, vagy tejet, tejeskávét, vagy kapucsinót, stb. Szóval az ilyesmi tejes dolgok! És napközben is!

Figyelt kérdés

érzékeny lehet a hasam?

Vagy mi a szösz?


2011. okt. 5. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
laktózintolerancia?
2011. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a kávéról pedig nem szeretnék leszokni, mert igy is elégé álmos vagyok a munkában, s kávé nélkül mégjobban aludnék elfele!
2011. okt. 5. 17:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

vannak területek a földön ahol mindenki hosik a tejtől. mivel gyerekkorban természetes a szoptatás, és a későbbiekben nem, előfordulhat hogy idővel az ember érzékeny lesz rá, mivel természetes körülmények között a felnőtt állat (ember :D) nem fogyaszt tejet. ennek a következménye a hosás (páko szavait idézve :D) de ezt szerintem biológia órán tanulnotok kellett volna. ha nincs vagy kevés a laktáz enzimed, a tejcukrot nem tudod ezáltal megemészteni, nem szívódik fel, és vizet vesz fel (jó vizes lesz a kakid, érted... :D)


de mi ezt biológia órán is vettük. szerencsére nekem nincs ilyen bajom, imádom a tejet és képes vagyok napi több litert meginni. öngyi lennék ha nem tehetném :D a laktózmentes tej meg rohadt drága.


szerintem ez lehet a bajod...

2011. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

(eddig mind a 2 válaszoló én voltam, hehe)

ha mképp kell a kávé, nem mondom h energiaital, mert undi, és én nem is szeretem... sima kávé az mehet, a tej a gáz, ilyen növényi alapú tejszinekben nem tudom mi lehet mert olyanokkal nem élek, de lehet h az megoldás lehet... bár én csak a tejeskávét iszom meg, joo sok tejjel, nekem az a kávé... van akinek csak a sima fekete. vagy ténylet a laktozmentes, pl teszkoban a sárga dobozos mizo az, e 3-400 ft 1 liter

2011. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

meglehet, amugy a tejet nem is szeretem, mondhatni utálom, sosem iszom, csak régen kisebb koromba tömték belém, tejeskávéként is!

csak reggelente iszom egy kávét, munkábamenet előtt... s nem szeretnék leszokni, mert elaludnék, a melóban!

2011. okt. 5. 18:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
de akkor a kávéban nincs is tej? akkor meg azért lehet mert gyorsítja az anyagcserét, egyik bnőm a kávé+cigi kombótól is rohan. én meg nem dohányzom, nemtudom :) ha viszont tejezed a kávét egy kicsit is, akkor a tej a bűnös
2011. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én sem dohányzom és nem keverem egy gram tejjel sem, csak mostanában sokáíg kőlök felfele, és rohanok mindennel, hogy ne késsek a melóból, s így a kávét is gyorsan iszom meg, szinte 1 perc alatt, vagy annyi sem! Ja meg van mikor eszek előtte 1 szelet kenyeret!
2011. okt. 5. 18:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra a kávé is ilyen a legtöbb embernél. Egyél előtte mindig rendesen.
2011. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor valszeg az anyagcsere felgyorsulása miatt. viszont ha napközben meg a tejtől, a laktóz miatt lehet
2011. okt. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én konkrétan allergiás vagyok a tejre teljes mértékben elkerülöm, figyelni kell rá miben van. Szerintem te is kerüld el a kávét megihatod simán cukrral, ha anynira kell a "tej" akkor tegyél bele szójatejet vagy rizsitalt, zabitalt stb. Igen drága de annál egészségesebb hidd el, nekem is iszonyatosan sok a jó koleszterinem mióta ilyen "bajom van", ugyanis nagyon egészségesen táplálkozom (bár épp most tekintek le az ölembe lévő zacskó chipsre amit 300ft-ért vettem és kivételesen nincs benne tejpor :@), na de visszatérve kérj az orvosodtól laktóz-intolerancia tesztet és ha beigazolódik akkor örülj neki, hogy nem komolyabb, kapsz laktáz-enzim tabit és mindent ehetsz ezzel ami tejes! Akár a tejeskávét is! Sok sikert.....
2011. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!