Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kerékpáros sportolói táplálkoz...

Kerékpáros sportolói táplálkozás. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Kerékpáros versenyző vagyok, idén szeretnék komolyabb eredményeket elérni. Ezért gondoltam, hogy a sok edzés mellett ideje lenne a helyes sportolói táplálkozásra áttérni. Azért döntöttem így, mert látom, hogy egy kicsit "lötyög" a vádlim, vagyis el van zsírosodva. Heti 4x2 órát edzem kerékpáron. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan, mennyit, milyen ételeket egyek, és mire is figyeljek oda, hogy ne térjek le a helyes táplálkozásról? Jó lenne ha mondanátok példákat is, esetleg ha valami jó étrendet tudtok, ami ehhez a sporthoz passzol, megköszönném!

17/F



2014. máj. 5. 18:53
 1/3 anonim válasza:
zabpehely, banán, túró, hal, rizs! Én is sportolok, ha van valami kérdésed, privátban írhatsz.:)
2014. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Paleo és ketogén is jó lehet versenysportok mellett. Egészségben ezek vannak a topon, szálkásításnál is.


Ezeknek nézz utána.

2014. máj. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De amit 1. írt az sem elvetemült.


Versenysportban vagy ki kell állni a szénhidrátszegény táplálkozás mellett, és akkor nagyon vagány leszel (és szálkásodhatsz persze) vagy nyomni kell valamennyi keményítőt, ami segíthet a sportban (erre írta a zabot és a rizst, banánt és igaza van lényegében).


Azaz több út is van, neked kell kipróbálnod mi jön be neked jobban.



De ennyit arról, hogy a sportolás fogyaszt.

2014. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!