Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mire számíthatok ha újra...

Mire számíthatok ha újra visszaállok a húsevésre?

Figyelt kérdés

Több mint 3 éve vegetáriánus vagyok de az utóbbi időben nagyon legyengült a szervezetem ezért arra a következtetésre jutottam, hogy ideje újra húst enni. Mire számíthatok? Pl: ez okozhat elhízást vagy emésztési problémákat?

a válaszokat előre is köszönöm

17/l



2014. máj. 3. 10:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Készülj fel, hogy nehezen fogod tudni megemészteni. Inkább halat egyél, aztán ha az megy, csirke (én nem a mellét mondanám, mert az elég száraz), majd csak utána a sertés és tsai.
2014. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Sowilo ***** válasza:

Elhízástól nem kell tartanod, a fehérjéből a szervezet nem tud zsírt létrehozni, a hús zsírtartalma pedig energiaforrásként fog hasznosulni. Ha az elhízástól félsz, akkor a szénhidrátbevitelt célszerű nagyon visszafogni, tehát a kenyeret, tésztát, cukrot és társait el lehet felejteni.


Emésztési problémáid viszont igen is lehetnek. Ha huzamosabb ideig nem ettél húst, akkor most arra számíthatsz, hogy keményen meg fogja ülni a gyomrodat. Ahogy az előző írta, óvatosan, fokozatosan szoktasd hozzá magad.


Egyéb egészségügyi kockázatokkal nem kell számolnod, mivel a hús természetes tápláléka az embernek, a divatos marhaságokkal ellentétben.

2014. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Sowilo ***** válasza:

Továbbá azt is meg kellene jegyeznem, hogy bár hasznos, de nem nélkülözhetetlen táplálék a hús. Ha a vegán életmódot valaki jól csinálja, attól sem kellene, hogy legyengüljön.


Nem értem, mit értesz gyengeség alatt. Lecsökkent az izomtömeged? Gyenge az immunrendszered? Stb stb. Ha ezt megválaszolod, akkor esetleg tudok tényleg hasznos választ is adni.

2014. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ki lehet pótolni a húst, de nagyon macerás, és nem látom sok értelmét. Meg szerinted melyik nagy propagandás vega szokott pl a növényi fehérjék aminosavprofiljával játszani, hogy a kis tested a hús hasznosságával használja fel a benne lévő fehérjét?
2014. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Halat nagy ritkán eszem. Köszönöm a válaszokat! Sowilo, a gyengeség alatt az immunrendszerem legyengülését értem. Az utóbbi fél évben szinte állandóan beteg vagyok pedig előtte soha nem volt semmi bajom!
2014. máj. 3. 11:34
 6/22 anonim ***** válasza:

Oriza, egy vegának, aminek az ovo-lakto vegetáriánust nevezik abszolút nem kell foglalkozni az aminosavprofilokkal, eszik házi tojást a maga kis komplett fehérjéjével és kész. Persze változatos növényi étrend is megfelelhet, én olyan messzire sose mentem.


Hm, másoknál nem tudom, hogy van, én anno vega lettem pár évre, majd visszatértem, évi párszor eszem húst, nehéz megtippelni, de évi 2 kiló lehet, hogy összejön, nekem ez így teljesen jó (bár meglennék nélküle is). Bármennyit is vizsgáltam a kérdést, arra jutottam, hogy a testemnek semmi szüksége húsra (de az ember eszik olyat, amire nincs szüksége. még én is. pl. a kávé is ilyen). Mindent be tudok vinni más forrásokból, s nem is kívánom a húst, hiába tudom, hogy az adott fajta finom és nem nagyüzemi.


Ami engem illet, az égvilágon semmi nem történt, de én mindig egészséges voltam, jöhet vega vagy paleo étrend, nem veszek észre változást. Csirkét sosem ennék, én a lazac miatt tértem vissza :D De a disznót is szeretem (messze a kedvencem, de csak az igazán jóféle házi, amihez nem jutok. nem baj, a disznókat élve is szeretem, aranyos, értelmes, kedves állatok) és a szarvas se rossz. Sose gondoltam rá, hogy pár év vegaság után gond lehetne egy kis kolbásszal, de nekem nem szokott problémát okozni az étel s ha valamit nehezebben emészthetőnek érzek, az nem a hús vagy a zsír, bár ahogy írtam, ezeket csak kis mennyiségben eszem.

Node nem vagyunk egyformák. Én sok szénhidráttal nem érzem magam olyan jól, más a zsíros dolgokat nem bírja.


Ahogy már leírták, nem a hústól hízunk el... Inkább attól a modern szokásunktól, hogy szénhidrátot eszünk szénhidráttal (ami vegáknál különösen könnyen megtörténhet - megjegyzem, nem mindegy, hogy ez pl. gabona, bab, zöldség vagy gyümölcs), keveset mozgunk, inkább csak tömjük a fejünket, ha kell, ha nem s még víz helyett is cukros löttyöket iszunk. Ez egy komplex dolog, a mennyiség és összetétel roppant fontos. A hús inkább segíthet a fogyásban, főleg, ha pl. valaki bután vega és tésztát eszik hús "helyett". Az emberek zöme, ha húsmentes ételt akar enni, tipikusan valami szénhidrátdúsat választ, ami inkább a hízás irányába mutat, a hozzáértők szerint az inzulinválasz miatt.

2014. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez "a fehérjéből a szervezet nem tud zsírt létrehozni" természetesen egyszerűen nem igaz. Egyébként nem gondoljátok, hogy ha a csaj eddig vegetáriánus volt, most nem kéne egy másik radikális véglet irányába elvinni (szénhirdátcsökkentett diéta)? Kiegyensúlyozott étkezés, könyörgöm!
2014. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A vegetáriánus életmód nem radikális. A húson kívül eszik mindent, más állati termékeket is. Tehát semmilyen tápanyagban vagy vitaminban nem szenved hiányt, ami a húsban is van.

Az immunrendszer legyengülését szerintem nem a hús elhagyása okozza, hiszen nincs benne olyan anyag, amihez másból ne jutnál hozzá. Tehát ha változatosan táplálkozol, akkor sem "mindenevőként" sem vegaként nem szabadna, hogy gyenge legyél. Én a helyedben elmennék az orvoshoz, és kérnék vérvizsgálatot, hogy kiderüljön, nincs-e valamilyen hiánybetegséged (pl. vas, B12 stb). Ezt egyébként felszívódási zavar is okozhatja, annak ellenére is, ha egészségesen táplálkozol. Ha az eredmény rendben, akkor valami más állhat a háttérben.

2014. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nyilván igazad van, de azért 1g*ttkg fehérje kell az egészséges élethez, amit csak tojásból nem lehet fedezni. Ettől függetlenül igazad van, mert megfeledkeztem a tojásról, és a tejtermékekről.
2014. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#7: Sem a vega életmód, sem a mérsékelt szénhidrátbevitel nem radikális. Bár nekem sosincs bajom azzal, ha valaki sok szénhidrátot eszik, az is lehet jó, csak ne úgy tegye, mint az átlagos modern ember. Főleg, ha hízástól tart, mint a kérdező. De mivel itt pont fehérje, hús jön be, ez pont jó irány fogyás szempontjából.


#9: Hogyne lehetne csak tojásból fedezni? Bár nem sokat teszik, az igaz :)

Nekem az 1 g/ttkg bő harmadát adja a tojás (sajnos csak ennyi jut), harmadát olajos mag és harmadát a zöldség. Gyakran fölémegyek, s ha igyekeznék, vegán étrenddel is meglenne ez a szint, még hüvelyesek nélkül is. Viszont tojással és változatos növényi étrenddel oda se kell figyelnem. Plusz a tojás finom is.

2014. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!