Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A csapvíz egészségtelen?

A csapvíz egészségtelen?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha van otthon gyümölcslé, vagy szörp, amik azért egészségesek, de van bennük egy csomó vegyi anyag, akkor jobban, vagy rosszabbul döntök, ha inkább csapvizet iszom. Boltban vett, természetes vizet nem szoktam venni. Tudom, hogy a csapvíz sokkal rosszabb, de azért annyira nem, hogy valami üdítő is egészségesebb legyen nála, nem?

2014. máj. 11. 18:35
 1/4 reptoid ***** válasza:

Bár nem tudom, milyen gyümölcsleveket iszol, de amiket most gyorsan megnéztem itthon, azokban elvileg nincs "vegyi anyag". A gyári szörpben már könnyen lehet, de azt is vízzel öntöd fel, nem? A gyümölcslégyárban sem desztvizet öntenek a löttyhöz, hanem rendes csapvizet.

Én azt mondom cseppet sem döntesz rosszul, ha csapvizet iszol. A boltban árult olcsó ásványvizek nagy része sima csapvíz, ha kevés az ásványi anyag tartalma, akkor max dúsítanak rajta egy kicsit. Persze van néhány, amely híres kutakból jön, de mondjuk lakhelyedtől függően könnyen lehet, hogy a csapvized is hasonló összetétellel rendelkezik, mint az. A helyi vízműnél erről tudnak tájékoztatni.

Szóval ez a "csapvíz sokkal rosszabb" állítást nem tudom mire alapoztad, de ez nem így van. Ha esetleg a klór miatt aggódsz, akkor öntsd ki pohárba pár percig, vagy vannak olyan csapok, amelyek levegőt kevernek a vízhez, az még hamarabb kihajtja belőle.

2014. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Itthon ránézésre szép, tiszta a csapvíz, de láttam már olyat iskolában, hogy kitöltöm palackba, és tök fehér az egész víz. Ijesztő. De itthon nem olyan rossz.
2014. máj. 12. 10:57
 3/4 reptoid ***** válasza:
De idő után eltűnik abból is, valószínűleg csak apró levegőbubik.
2014. máj. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem vagyok sem vegyész, sem biológus, sem idióta....Gondolj bele, micsoda bombaüzlet a "vízárusítás"!!!

Akkor igazán ütős, ha az "érdekeltek" előbb megetetik a népet: ne igyál casapvizet, mert egészségtelen.

Tovább gondolkozom: micsoda energia, "benzinköltség" a vízszállítás. (A francos francia vizek fogyasztása Magyarországon?)

Meg a palackok felszállítása a negyedikre hatos csomagokban :-(

De még ennél is nagyobb bűn a PET palackok termelése....

2014. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!