Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sokszor van székrekedésem, és...

Sokszor van székrekedésem, és hogy mit kéne ennem hogy ne legyen? , soroljatok fel rosros ételeket

Figyelt kérdés
székrekedés,rost,ételek

2014. máj. 12. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
teljeskiörlésű lisztböl készült termékeket. kerüld a fehér lisztet és a cukros dolgokat. egyél korpákat, pl nagyon jó az utifűmaghély vagy a zab pehely és az egyéb korpák is, van akinek segit az aszaltszilva is. de van akinek egyik sme ezek közül, én is pl az avgyok. Igaz a nöknél ez jóval gyakoribb a nök több mint fele küzd ezzel.
2014. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem általában a tejfölös főzelékek, bableves, gyümölcsök jót tesznek ilyen szempontból, és esténként egy natur joghurt is jó hatású, reggel pedig felkelés után egy pohár forró viz.
2014. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Évekig küzdöttem, rendszerint hetente egyszer tudtam menni, akkor is hashajtó hatására.


Ami nekem bevált. Nem reggelizek, ebédre gyümölcsöt eszek, és kb 5 dkg bármilyen olajos magot. A diót szeretem a legjobban.


Szóval ebéd 3 db gyümi 5 dkg mag.

Vacsi : amit éppen főzök

Vacsi után meg egy adag zabkása.

Reggel szaladok. Persze jobb lenne ha te reggel kezdenéd, de én képtelen vagyok reggelizni. Szóval oszd el a fentieket reggeli ebéd vacsira.

2014. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na így szoktam általában a napi kajám

reggel iszok teát vagy kakaót és utána eszek egy vajas vagy kolbászos zsőmlét a suliba is ezt szoktam vinni haza érek akk ebédelek ami van itthon késöbb eszek megint egy zsömlét és este fele meg pékséges kaját eszek. és a gyümölcsöt nem szeretem

2014. máj. 12. 16:22
 5/8 A kérdező kommentje:
és az alhasam is szokott fájni ha wc-nem kell de akkor is nagy nehezen tudok
2014. máj. 12. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem változtass a táplálkozásodon, az ócska péksüteményeket hagyd el. Ha ragaszkodsz a kenyérhez, akkor legalább valódi teljes kiőrlésű legyen. Sok zöldséget egyél, hússal (nem felvágottal) az sokat segít. Illetve ami egy működő dolog, az az útifű maghéj, ami szinte színtiszta rost, ráadásul víz hatására megduzzad benned. Viszont figyelni kell, hogy sok vizet igyál rá, különben szorulást okozhat.
2014. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szereted, vagy nem, déllután és tízóraira kellene enned gyümölcsöket, legalább napi egy almát, vagy epret, most van az idénye, és főzelékeket, salátákat, joghurtokat, fehér zsömlét ne egyél, csak teljes kiörlésűt és magvasat.

Igyál sok folyadékot.

2014. máj. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én esténként vízben beáztatok 2 evőkanál őrölt lenmagot. Reggeli előtt azt megeszem egy kevés mézzel elkeverve. Ez biztosítja a napi sikerélményt.
2015. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!