Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet az, hogy ennyit...

Hogy lehet az, hogy ennyit eszek mégsem hízok?

Figyelt kérdés
Szóval az alakom, minden teljesen rendben van nem rég volt ilyen testzsír meg minden mérés minden tökéletes volt. 19 éves vagyok 175 centi 68kg. Viszont tényleg rengeteget eszek. Nyáron ha dolgozok reggelire általában 2 kakaós csiga délben 5 zsemle ehhez valamilyen hús, volti parizelből az 500g-os felét simán bevágom és tápértéke nulla mert 2 óra múlva éhes vagyok, de rendes szalámiból is egy szép darab, ehhez jó sok zöldség. Utána vacsorára még az ebédnél egy kicsivel szolidabb adag. Kolégáim azt mondták szívesebben öltöztetnének mint etetnének, anya néha ő van rosszul, hogy hogy bírok ennyit enni. Ez már nagyon rég óta így van, hogy ennyire jó az étvágyam és mégsem hízok. régen sportoltam most 4 évig a melón kívül ágyban feküdtem, most kezdtem el aktívan lovagolni.

2014. máj. 13. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:

sokat mozogsz, ettől éhes vagy, gyorsan feldolgozza a szervezeted.. a többi meg genetika, örülj neki, én is sokat eszek és mégsem hízok.

..aztán mégtöbbet ettem, híztam 2-3kg-t pár hónap alatt, és most ugyanúgy nem hízok többet.

2014. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja és előtte évekig nem híztam egy dekát se.
2014. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A sok mozgás nyáron mikor melózok még oké, de most szeptembertől iskola idő volt a napi 1 km buszra rohanás azért nem kompenzálja szerintem a sok kajálást :) Én kb semmit nem hízok évente talán 1 kilót, de annyit magasságban is szóval semmi nem látszik meg.
2014. máj. 13. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:

de miért akarsz egyáltalán hízni?

én ~10kg-val vagyok kevesebb mint te, és néhány cm-vel alacsonyabb.

bele se gondoltam a korábbi válaszomkor. szerintem nem kell híznod egyáltalán :D

2014. máj. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan sok kalória beviteled + ektomorf vagy, jó még az anyagcseréd és az endokrin rendszered.


Még nem betegszel meg (elhízás) de ne aggódj, ez általában nem tart örökké! :D

2014. máj. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nekem nem is tűnik olyan soknak, én régebben délután és este kifejezetten zsíros tészta- és zöldségételeket és édességet ettem, már nem emlékszem, pontosan mennyit, de elég sokat, szénhidrát- és zsírbevitelem az egekben lehetett (sose számoltam ki, pedig tanulságos lenne). No, azzal híztam évi 1 kilót, több mozgással még annyi se lett volna, gondolom. Pár évtized alatt összejött azért egy jelentősebb túlsúly, fogytam (az nehéz nekem), most épp stagnálok, de úgy, hogy bármit eszem, nem tudok se hízni, se fogyni. A párom is kövér volt fiatalon, úgyhogy nem mondhatjuk, hogy genetikailag nem tud hízni, na ő káprázatos mennyiségben tolja a szénhidrátot (mézes-mazsolás-kakaós rizs, néha banánnal, ez azért nem semmi s nála napi program) s kicsit szolidabban a zsírt, mint én (én 200g-ot viszek be evősebb napjaimon s kicsit alacsonyabb szinttel fogytam le). Remekül tartja a súlyát s ő karcsú s izma sincs sok (176/65. Volt kevesebb, de azt már tényleg nem tudta tartani, viszont a 65 kiló állandó, nem kell rá figyelni). Ebédre lazán bevág 1500 kalóriányi sütit, igaz, ilyet én is tudok csinálni néha, persze ilyenkor a nap többi étkezése szolidabb szokott lenni.

Ennek tükrében továbbra sem látszik nagyon soknak az, amit eszel, bár lövésem sincs, kalóriában, makrotápanyagokban mennyi lehet. A sovány hús elég kalóriaszegény, a szalámi már más, de azzal és a parízerrel nem vagyok képben (gyerekkoromra emlékezve a parízer tényleg nem laktat), a zsemlék különböznek, de 5 üres zsemlével én se laknék jól (soha nem laktam jól kenyérrel, mennyiségtől függetlenül, ez mondjuk lehet egyéni jellegzetesség), nyilván eszel mellé (igaz, én sosem eszem zsemlét), ha ennél kisebb a vacsora és 2 kakaós csiga a reggeli, nos, akkor szerintem ritka rosszul eszel, de nem olyan feltűnően sokat. Nem tudom, a kollégáid mennyit ehetnek.

Megpróbálhatnál változtatni az ételeid összetételén, amennyiben Neked nem felel meg a jelen helyzet (az én testemnek nem felelne meg, az tuti). De csodálkozni nem kell, bámulatosan különböznek az emberek, e téren is. A súlyod jónak látszik, mi a gond?

De az tényleg könnyen megtörténhet, hogy később hízni fogsz ezzel a táplálkozással.

2014. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja, lehet rosszul fogalmaztam vagy félreérthetően, az ég világon semmi bajom nincs se a súlyommal se az étkezéssel, inkább csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, mert szoktam olvasni vannak akik olyan nevetségesen keveset esznek mégis hívnak.


A zsemlét természetesen nem magába eszem az mellé jön még a szalámi zöldség.

2014. máj. 15. 10:38
 8/8 anonim ***** válasza:
pajzsmirigy gond is lehet
2014. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!