Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szép napot! Szerintetek?

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Szerintetek?

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel készültem nektek, hogy csak akkor egyek ha éhes vagyok? Az utóbbi 1-2 napban sokat eszek reggelire.Ez annyit tesz, hogy 1 szelet kenyér egy kis ezzel azzal ( mint minden reggel, viszonylag sok zöldséggel és folyadékkal, hogy teljen a gyomrom) csak mostanság marad meg a tegnapokról némi vacsora és hát gondoltam meg eszem azokat is.

Reggelire egyébként szabad "sokat" enni ( tudom, hogy a reggeli a legfontosabb) illetve édességet (persze nem kell azonnal 2 kiló fagyira gondolni)?

Szóval: mivel már egy ideje diétázom (napközben csak gyümölcs de inkább zöldség és mindig egy csöppet éhes szoktam lenni), most, hogy reggel "jól" belaktam simán kibírom estig is akár, bármilyen fajta éhségérzet nélkül, edzés mellett.

Viszont nem ártalmas ez valahogy? Nem kellene legalább 1-2 óránként ennem valamit? Vagy teljesen megfelelő így is hiszen nem vágyom kajára.


A válaszokat köszönöm!



2014. máj. 16. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene 1-2 óránként enned? :O (megőszülök)

Akkor egyél amikor éhes vagy rendesen. Meg mozogni sem árt.

2014. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy néhány óránként enni valamit mert olyan diétán vagyok, ami szerint néhány "harapásnyit" néhány óránként. Konkrétan egy szál újhagyma vagy 2-3 db hónapos retek. Mint írtam reggelinél annyira jól lakom, hogy edzés(futás, néha bicikli, + erősítés vagyis inkább izmok karbantartása saját súllyal) után sem kívánok semmit.
2014. máj. 16. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

föleg fogyásnál van nagy jelentõsége, hogy 3 óránként egyél, ha nem eszel eleget és éhes leszel a szervezeted úgy érzékeli éhezés áll fenn és raktározásra fog kapcsolni...

nincs olyan, hogy legfontosabb étkezés, az összes egyformán fontos, ez a reggeli a legfontosabb, meg a 6 után nem evés ezek csak a nõklapja olvasókra vonatkoznak.

2014. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
egyébiránt rendes diétára lenne szükséged, + életmódváltásra... amit most csinálsz az egy hiánytáplálékos önkínzás.. mivel alig eszel, tény, hogy fogyni fogsz, de amint befejezed, visszatérsz a "normál" étrendre, szépen a kilók is vissza fognak jönni...
2014. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyél 3-4 óránként tudatosan, kb egyforma adagokat. Figyelj a minőségi tápanyagokra. Ne feldolgozott kajákat egyél, de úgy látom ebben nem vagy reménytelen. A zöldséget én rost és vitaminforrásnak használom, de amellé kell szénhidrát fehérje meg zsír is. És pont ez utóbbi, ami kicsit ki fogja egyensúlyozni a vércukor szinted: javaslom, hogy oliva olajjal öntözd meg kicsit a kajcsid, az telítetlen. Szénhidrátnak rizs menjen, fehérjének meg csirke vagy mélytengeri hal.
2014. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 19. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!