Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miert terjesztik az emberek,...

Miert terjesztik az emberek, hogy a kola art a csontoknak?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 10:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
A fogaknak biztosan árt. Unokaöcsém nagyon szerette a kólát, ezért mindig azt itta. Aztán minden foga rossz lett. Én is tapasztaltam hasonlót. A kólát vízkő oldásra is lehet használni. Tehát nem meglepő hogy a fogzománcot is rongálja. Azt hogy a csontoknak árt, azt én is az orvosoktól hallottam.
2014. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

Mert át. Olyan labor által bizonyított mérgek vannak benne - amit persze címkén nem tüntetnek fel -, amik talán még a cigiben levő mérgeknél is mérgezőbb anyagok, mivel a kólát ugye amúgy is ráadásul a gyomorba juttatjuk be.

Ettől független én szeretem, és lec@rom, és akkor is iszom - igaz, azért ezt figyelembe véve mértékkel -, sajnos úgy se igen vannak ma már olyan élelmiszereink, amik ne mérgeznének.

2014. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Youknowwho válasza:
92%
Mert kivonja a kálciumot a szervezetből
2014. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
nem a kóla a főbűnös, hanem a széndioxid, tehát, ha fantát vagy más szénsavas üdítőt iszol, ugyanúgy kioldja a kalciumot a csontjaidból
2014. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 hollófernyiges ***** válasza:
Ugyan már, a kóla abban a formában nem jut el a csontokig, ha van rájuk hatással, akkor kicsit hasznos a foszfortartalma miatt. De a fogakat viszont tényleg rongálja a benne levő foszforsav meg a cukor.
2014. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Mert fontos a valódi problémákról elterelni a figyelmet felkapott hülyeségekre. Az emberek pedig azért terjesztik, mert birkák. Fogalmuk sincs hogy mire kellene valójában figyelniük.. persze mint cukros szintetikus lötty a kóla nem lesz jó ital, de hát eltúlzott a jelentősége..
2014. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, en 10 eve iszok pepsit napi rendszereseggel es meg is dicsertek mar hogy milyen feherek a fogaim
2014. máj. 16. 11:00
 8/38 anonim ***** válasza:
0%

De hirtelen következtetéseket se vonjál le.


Fogak: függ genetikától. Életmódtól: mennyi szénhidrátot eszel, mennyi marad a fogaidon plakk-képződésre (széjhigiéné), aztán más elmélet szerint nem is a fogakon képződő plakkok, mikrobás tevékenységek, szerves sav kézpződés hanem a testünkben lévő ásványianyag egyensúly a mérvadó ami megint csak nem a kólaiváson múlik (eléggé valószínűtlen hogy foszforsav meg co2 fogyasztás lenne rossz hatással, co2 amúgy is képződik a testünkben, nem az üdítőkön múlik) inkább megint életmód, kalcium anyagcserét befolyásoló hatások (d-vitamin szint, k-vitamin szint stb.) komplex tényezők lehetnek, én ezért nem szeretema kólát kikiáltani fő veszélyforrásnak. Még a fogak esetében sem feltétlen..


De én pl. rossznak tartom a búzát, tejet ÉS a kólát is. Mert voltaképp fölöslegesek, és biztos hogy nem jók. Elég az is, hogy a kóla fölösleges cukor a testünknek (vagy fölösleges aszpartám, ki melyiket szereti). 10, vagy inkább 30-40 év alatt kialakuló problémákról van most szó.


Én letoltam a héten egy flakonnal, DE egy ideje nem iszom alkoholt (így nyilván wiskey nélkül ÉS helyett ittam :D

2014. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Itt főleg (t.k.)az a probléma, hogy az indokoltnál sokkal több olyan foszfort viszünk be a szervezetbe, ami csak kalciumfoszfát kötéssel tud kimenni.Ilyenek a cukrozott,és a foszforsavval tartósított italok, már kisgyermekkorban megalapozza a késöbbi csontritkulást. Nembeszélve a rengeteg édességröl! A rengeteg foszfor fölborítja a sav / bázis egyensúlyt, és ennek a kompenzálására a szervezet nem tud mást csinálni, csak a raktározott kalciumhoz tud nyúlni,és ez a másik formája annak, hogy már kisgyerekkorban abszolút és relatív kalciumhiány alakul ki. És az is nyilvánvaló, hogy ha máshol nem talál, a csontokból vonja ki. Ilyen a helyzet akkor is, mikor jószándékkal észnélkül sok búzakorpát esznek, - a szorulás ellen.
2014. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Mi az a kola?
2014. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!