Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy anorexiás tényleg le tud...

Egy anorexiás tényleg le tud fogyni 1vagy 2honap alatt 20kg-t vagy még tobbet is?

Figyelt kérdés
Nem vagyok anorexiás nem is akarok lenni csak a tanárno mondta ma bioszon

2014. máj. 16. 22:33
 1/7 anonim válasza:

és te nem hiszel a tanárdnak

ejnye no

2014. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hmmm...azért 1 hónap alatt 20 kg minuszhoz kb. egész nap futnia kéne úgy, hogy nem eszik semmit, arról nem is beszélve, kivéve ha nem 300 kilósan jön rá az anorexia őrület
2014. máj. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az anorexiás nem eszik, csak naponta 1-2 kanál levest. Nos, ebből ki lehet számolni, hogy ha van még mit lefogynia, akkor tényleg le tud fogyni 20 kilót két hónap alatt. 35 kilósan mehet a temetőbe.
2014. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy hónap alatt nem, nekem 3-4 hónap alatt sikerült 58 > 48-ra menni.
2014. máj. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég soknak tűnik, szerintem tuti, hogy az átlag nem tud ennyit fogyni, a test hamarabb kapcsol és lelassítja az anyagcserét, illetve a zsírt sem tudja akármilyen gyorsan bontani. Az is sokat számít, mennyi háj és izom van az emberen, ha alig van izma, s még használja is, akkor a test még kemény koplaláskor is igyekszik vigyázni rájuk, hogy menni tudjon a szerencsétlen. Hiába nem kap fehérjét, az alapizmok makacsak, nem bomlanak el hamar, én sem értem, hogyan működik ez, de a test csodákra képes, ha az életben maradásról és működésről van szó, szinte semmivel is elhúzza egy jó ideig.

A 2 hónap alatt 20kg még hihető, a párom egy szolidabb fajta koplalással (evett, csak keveset) majdnem ennyit fogyott, extra mozgás nélkül (mindössze dolgozott, éjjel, de nem fizikai munkát), úgy látszik, az ő teste nem akart tartalékolásra állni, bajban lenne éhínség esetén, azt hiszem. De ha pl. én koplalnék (ami eléggé lehetetlen), biztos vagyok benne, hogy alig menne le pár kiló, az én testem nagyon szeret stagnálni. Kivéve, ha hidegben lennék, akkor nagyon fogyok s a mozgás is gyorsítja a folyamatot. Úgyhogy ha minden tényező összejön, 2 hónap alatt 20 kiló nem tűnik lehetetlennek, ez persze izomból, zsírból, glikogénraktárok kiürülésével, kevesebb vízmegkötéssel, mindennel együtt, de nem mindenki esetében történne meg ez.

Ezt totál csak extrapolálva és kis tudásomat felhasználva írtam, így gondolom, de tudományosan nem tudnám alátámasztani :)

2014. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hány kiló, és mennyi "felesleg" van még rajta. Én 64 kg-ról fogytam le 31-re, amikor anorexiás voltam (169 cm vagyok). 1,5 év alatt...50 kg alatt már nagyon nehezen mennek lefelé a kilók, mert nincs miből fogyni.
2014. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De úgy értem ha az a csaj elég dagi és van mit fogynia ,akkor tényleg le e lehet fogyni 2honap alatt 20-kg-t. Azt mondta a tanárunk ha naponta 2almát eszunk csak akkor igen.
2014. máj. 18. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!