Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás egy lány, ha normál...

Anorexiás egy lány, ha normál alkatú, és rögeszmésen fogyni akar?

Figyelt kérdés
Fogyni akar, koplal, de nem bírja ki, időnként teletömi magát, vagy éppen normális táplálkozásra vált.Hangsúlyozom, arra gondolok, hogy benne van ugyan az a pszichés rögeszme, ami a csontsoványra fogyott lányok esetében is, de nem elég kitartó, enm tudja elérni a célját.Történetesen rólam van szó, de sok ilyen lánnyal találkoztam már, aki agyilag igenis anásnak nyilvánul, de bizonyos okok miatt(kitartás hiánya, önkontrollvesztés, zabálás) nem tud igazán lefogyni.MOndhatunk egyáltalán olyat, hogy egy anorexiás "nem elég kitartó"?Most mi az igazásg?Hogy ÉLVEZIK az éhezést, vagy ugyanúgy szenvednek tőle, mint bármelyikünk, és ugyanúgy könnyen átebillenhetnek egy olyan pontra amikor jócskán megszegik a közel 0 kalóriás étrendjüket?Jól érzik magukat(lebegés-élmény, stb.) vagy szenvednek?Tudom a legtöbben kérdőre vonnátok:hülye vagyok, hogy azt képzelem, bárki is élvezi, ha nem ehet?De az anorexiásokat pont így állítják be.Én 1 éve küzdök.Közel 80 kg-ról (175 cm)60-ra fogytam, napi 500-600 kalóriával, 2-3 hónap alatt.Volt hogy 55-re is lementem, jelenleg "hízottabb" állapotomban 62 kg-t nyomok.Elégedetlen vagyok magammal, vékony szeretnék lenni.Józan eszemmel tudom, hogy eza normál súlyom, anás szemmel viszont egy böhöm nagy tehén vagyok, és legszívesebben lenyúznám magamról a hájat.Tehát a konkrét kérdés:az anásoknak nehéz lefogyniuk, nehéz megállniuk az evést, vagy inkább a táplálkozáshoz kell megerőltetniük magukat?Nem lelkileg kérdezem, hanem fizikailag.Mert én is akkor vagyok topon, akkor vagyok boldog, ha nem eszek, holott biológiailag szenvedek ettől.Az anorexiások ilyen értelemben élvezik amit csinálnak?
2009. jan. 8. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Az anorexia egyik legfontosabb ismérve, hogy a beteg teljesen elveszti az önkontrollt, és folyamatosan kövérnek látja magát soványan is, ebből kifolyólag nem eszik, undorodik az evéstől, ő a nemevéstől, koplalástól nem szenved, hanem "erőt merít", és büszke önmagára az önmegtartóztatás miatt.

Vagyis egy anorexiásnak nem "kell" kitartónak lenni.

2009. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nos ahhoz hogy ezt kiderítsd más anásiokat kéne megkérdezned. találsz bőven anás fórumot. Egyébként szerintem Te EDNOS vagy. Vagyis több féle táplálkozási zavarban is szenvedsz, hisz mikor éhezteted magad, akkor anás, mikor pedig zabálsz (főleg ha hányszi is utána) akkor miás(bulámiás) tüneteket produkálsz. Az éhezést fizikaileg szerintem nem valószínű, hogy élvezni lehet, esetleg mikor szédülsz és tudod, hogy már nagyon rég nem ettél és benned van az érzés, hogy igen, most vagyok OTT, akkor elérhetsz egy "lebegés élményt", mert boldog vagy, megkönnyebbült(hogy eddig bírtad és nem veszettted el a kontrollt) de közben szédülsz is. Ezek így együtt adhatnak vmi ilyemsit sztem. Sztem az is elképzelhető, hogy a piszchés boldogásg elfedi a testi fájdalmat az éhség miatt, avgy az éhség már odáig fokozódott hogy bizonyos időközönként már nem is jelentkezik. Ekkor mondthatja egy anás hogy mien jól érzi magát így is.

De ehhez már nagyon benne kell lenni, kell lenni egy hatalmas önkontrollnak. Az ilyenek szoktak sztem hamar meghalni. De ezek a részemről mind csak feltételezések, nem voltam soha anás, bár renbgeteg anás oldalt elolvastam érdekelt a téma mindig.

Jah meg még annyi, hogy nkik ez tölti ki az életüket szóval a kaja így tényleg mellékessé válik.

Nah kb ennyi a véleményem. Sztem am eléggé anás beállítottságú vagy, de úgy látom neked még van visszaút. Lépj rá. Ne halj meg egy ideál miatt, amit egy pénzéhes médiaszörnyeteg találti ki neked, hogy még több cuccot vegyél tőle!

2009. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Te inkább bulémiás vagy nem anás.
2009. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem vagy anorexias. Mert nekik a kinszenvedes, a problema, ha enniuk kell. Nekik az a normalis, azt birjak inkabb, hogy nem esznek. Ha enniuk kell, rosszul vannak, keptelenek enni.

Ha intezetbe kerulnek, ahol gyogyitjak oket, egy-egy falattal kezdik az evest, felugyelo mellett, nehogy a kaja a wc-ben landoljon.

Amig ehezel, es ennel is, es neha bezabalsz, nem vagy az, de soha ne is legyel az!!!

2009. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokaT!Hát..zabálások után lelkiismeretfurdalásom van, de hánytatni nem szoktam, inkább hashajtó párti vagyok, de nagyon ritkán alkalmazom(kb 2 havonta).periodikusan változik, hol koplalok mondjuk 2 hónapig, 300-400 kalórián élek, fogyok 8-10 kg-t, hol pedig koplalNÉK de nem megy, nagyon nem.Olyankor 3-4000 kalóriát felfalok egy nap, s szépen lassan visszahízom, amit lesanyargattam magamról.Második válaszólónak:Az anás oldalat ismerem, úgy vélem az összes magyar honlapon jártam már=D.És érdekes módon mindegyik oldal messze áll az echte anorexiától.Szinte az összes oldalról az jön le, hogy a létrehozója kőkeményen küzd azért, hogy meg tudja állni a kajálást, nem csak úgy jön neki, nem nem bír magába gyömöszölni egy falatot sem, sokkal inkább különböző módszerekkel próbálja megfékezni éhségérzetét.Jah, azt hozzátenném, hogya zabálós időszakamiat nem hashajtózom végig!Csak akkor veszek be, ha már iszonyúan el vagyok keseredve.Hánytatással meg..régebben próbálkoztam, sikertelenül.Nem erőltettem a dolgot tovább, szerencsére, bár néha elkap a gondolat, de nem szoktam próbálkozni vele.
2009. jan. 8. 22:17
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Második vok, lehet h csak wannanorexiás vagy akkor...ajj ez asok hülye szó...:P Hát én is csak a szendevő anákkal találkoztam azokon az oldalaokon, eddig nem is ismertem az anorexia ezen oldalát amiről Te kérdezel. Vagyis feltételeztem, hogy vmi ilyesmi lehet, de hogy ezek lennének az igazi anák azt nem gondoltam. Egyébként nem gondolkodtál méga normális fogyókúrán??:D Most komoylan... azt az éhezős "edzéseid" után simán kibírnád és nem híznál vissza sem. Habáér nem tudom, hogy anormális sjodból le tudsz e faragni. A legjobb az lenne ha elfogadnád magad. Nahd e nem okítalak itt neme rről szól a kérdés, te is naygon jól tudod hogy mit kell tenned.:) nem én foglak megváltani.:S

szia:)

2009. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem neked nem fogyókúra kellene hanem egy jó orvos.Fontold meg meddig szeretnél még ilyen életet élni,igaza van az előttem szólóknak,van még visszaút!Az biztos,hogy nem egészséges a viselkedésed,tehát beteg vagy és ha megakarsz akkor meg is gyógyulhatsz.Segitség nélkül nem fog menni!
2009. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Wannarexia=ők azok, akik életstílusnak gondolják ezt a betegséget.Én azért ezt nem mondanám magamról.Tisztában vagyok vele, mennyire rettentően egészségtelen, veszélyes, és nem ritkán halállal jár.Tudom, hogy hülyeség a divatot követni, és azt is,hogy mások elfogadását , elismerését nem éri meg ilyen áron megszerezni.Tudom, hogy ennél az őrületnél tulajdnoképpen minden létező dolog fontosabb a világon.Miért csinálom mégis?Mert elégedetlen vagyok magammal, annak ellenére, hogy gyönyörűnek tartanak.Mert hiába mondják el ezerszer, csak ideig óráig hatásosak a bókok, az önelfogadásnak belülről kell elindulnia.Mert annyira erősen lebeg a szemem előtt a nyári 55 kg-m, amivel viszonylag szépnek láttam magamat.Mert vonz, hogy ezzel a módszerrel nem kell hosszú ideig kínlódnom, hogy olyannak láthassam magam, amilyennek szeretném.És mert...néha úgy érzem, nem érdemlem meg az ételt, sem az életet.Egyfajta önbüntetési módszernek is élem meg egyben..
2009. jan. 8. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ez nem anorexia.Tuti nem.

Amúgy én azt tudom tanácsolni neked, hogy sportolj nagyon sokat, és étkezz egészségesen (sok gyümölcs, zöldség, saláta, barna kenyér...stb) és figyelj, hogy mit mikor eszel (este 6 után ne nagyon egyél)

Ne koplalj soha, ne éheztesd magad, hanem legyél jóllakott egészséges dolgokkal. És SPORT SPORT SPORT!!! Így nemcsak vékonyabb leszel, hanem feszesebb is, jó kondiban leszel...stb:)

2009. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!