Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit gondoltok az emberekre...

Mit gondoltok az emberekre erőltetett egészséges ennivalókról?

Figyelt kérdés

Én ezektől még éhesebb vagyok. Párolt rizs, párolt burgonya, semmi ízű hús, víz ízű levesek. Mindenféle zöldségeket egybe löknek, víz ízű.


A só, a zsír, a cukor adja meg az ételek ízét. Ezektől az anyagoktól érzi úgy a gyomor, hogy tele van, hogy jól van lakva. Nem ilyen kis "egészséges" párolt nyámnyila ennivalóktól.



2014. máj. 19. 12:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy nem vagyok kövér, sem túlsúlyos. Ez már megint valami uniós agyszülemény.
2014. máj. 19. 12:26
 2/12 anonim ***** válasza:
És ha "úniós agyszülemény", mé csak nálunk iktatták törvénybe?
2014. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem a megfelelő párosításon múlik minden. Ha normálisan főzöl, eszel, és mellette normálisan mozogsz akkor szintem mindent meg lehet enni. pl utóbbi időben semmi sem esik jobban mint egy hatalmas saláta (paradicsom, paprika, zöldhagyma, feta sajt, uborka, stb) vékonyra vágott szallona csíkokkal, meglocsolva olivaolajjal, és balzsmecettel. Szerintem egészséges, finom, és ha normálisan mozogsz, akkor nem fog hízlalni egyáltalán. Szerintem a hangsúly a mértékletességen van, és akkor lehet változatosan enni, lehet édességet, lehet sósat, lehet szallonát, és lehet pudingot is:P
2014. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azzal én sem értek egyet, hogy már semmi sem egészséges és teljesen ki akarnak zárni bizonyos élelmiszer típusokat.

Viszont simán jól lehet lakni zöldséggel is. Én sem gondoltam volna, de kipróbáltam és sikerült :) A húsnak sem kell semmi ízűnek lenni, senki sem tiltja a fűszerezést, csak a túlzott sózás nem tesz jót, de azon kívül még nagyon sok fűszer van. Párolt ételeket is ugyanúgy lehet fűszerezni.

2014. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahogy Imola Ágnes írta - mértékletesség, változatosság - és sok-sok mozgás. Jobban jársz, mint bármilyen végteles étkezéssel.
2014. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Rám aztán senki sem erőltet semmit :) Viszont szabad akaratomból zártam ki ételcsoportokat, nekem így nagyon jó.


A magas zsírbevitel számomra alap, totál nekem való, amúgyis fogyni akarok, ami szénhidrátra alapozva számomra esélytelen.


A zöldség érdekes dolog, mert még zsírral együtt sem lakom vele jól, az esetek döntő többségében. Próbáltam, nem megy, nekem más is kell, tojás, olajos mag... Viszont rengeteg zöldséget eszem, mert finom. Csak nem párolva vagy magában főzve... (némelyik úgy is az, de azért 1-2 falat után nagy a hiányérzet. nyersen OK, csak ne salátaként, illetve ha mégis, akkor sok sült hagymával és havi 1-2 alkalomnál nem többször)


Nem vagyunk egyformák. Azt mindenképpen bajnak tartom, ha mindenkire ugyanazt akarják erőltetni. S vannak ilyen agymenések, mint a tojás- vagy zsírfóbia...

2014. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezeket nagyrészt azért is érted semmi ízűnek, mert olyan magas az ingerküszöböd a sok agyoncukrozott, ízfokozóval teletömt értéktelen kajától. Én sem tudtam megenni ezeket régen, most meg imádom a roston csirkemellet párolt zöldségekkel, mert tápláló, és finom. Na persze nem vetek meg néha egy-egy jó kis sertés tarját. A só tényleg kell, hogy kihozza az ételek ízét, és a szervezetnek is szüksége van rá, csak nem mindegy mennyit eszünk belőle. A zsír annyira nem gáz, a cukrot viszont érdemes kerülni, az semmire se nem jó. Ha mindenképp édeset akarok enni, akkor stevia, esetleg xilitol.
2014. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A betegségipar nyomatja az 'egészséges' kajákat a dietetikusok és orvosok közvetítésével. Mit gondolok?


Van egy segglyukam, pont olyan hogy jól odafér a nyelvük ha pucsítok, ezt gondolom :D


Én zöldségeket eszem sós, zsíros hússal, hallal, tojással. Amúgy. Ízes, laktató. De igencsak szeretem a gyümölcsöket is.


Rizst csak akkor eszem ha ezek nincsenek, olcsó meg sz.ar, de edzés mellett kell az energia, a hús viszont drága :D

2014. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Eü dolgozóként ezt ostoba túlszabályozásnak tartom. Nekünk azt tanították, hogy két egészségtelen élelmiszer létezik: a romlott, és a mérgező anyaggal szennyezett.

Egy élelmiszer sem egészségesebb a másiknál, ha ez a kettő kizárható.

Az étrendünk viszont lehet egészséges vagy egészségtelen , de az már a megevett ételben levő élelmiszerek arányától, a fogyasztás gyakoriságától, és a megevett mennyiségtől függ.

Tehát az étrendet! kb 2 hétnyi szakaszában kell megnézni, és az lehet egészséges szalonnával, de egészségtelen salátával is.

2014. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi dolgozóknak az ad munkát, hogy a lakosság keményítő- tej- és gluténevő (persze rontanak a helyzeten mással is) és így eleve krónikus betegségekre vannak ítélve, hiába nem romlott kaját esznek.

Az alap élelmiszerük alapjáraton is mérgező, csak kis mértékben.

2014. máj. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!