Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, hogy mindig evés...

Normális, hogy mindig evés után 20 perccel kezd el hangosan korogni a gyomrom, és úgy érzem, mintha már 2 napja nem ettem volna?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ez másnál is így van? Hiába eszem magam tele, utána nemsokkal úgy érzem, mintha egy üres lyuk lenne a hasamban, szörnyen fáj és nagyon hangosan korog. Azt tudom, evés után elkezd dolgozni a szervezet, ezért vannak a hangok, de mitől lesz hirtelen akkora éhségérzetem, mikor már pukkadásig ettem magam? Evés előtt nem igazán szokott fájni, ez mindig csak utána jön.
2014. máj. 20. 04:47
 1/5 anonim ***** válasza:

" Hiába eszem magam tele " - Ebben igazad van , főként ha olyasmit eszel, ami nem telíti a tested. Nem a telezabálás a válasz az éhségre, hanem a minőségi táplálkozás. Megehetsz mondjuk 5 McDonald's menüt is és mégis éhes leszel órák múlva. Miért ? Azért, mert nem a mennyiségben van a hangsúly, hanem a minőségen.

Azok az ételek, amelyek szénhidrátban dúsak, illetve gyorsan szívódnak fel, sokkal kevesebb ideig tartanak jóllakottan, mint a többi étel.

Egyél húst, zöldséget, zsírt - ezek telítenek fél napig vagy egész napig is. Ne szennyet egyél, hanem lehetőleg minél természetesebb ételt.

2014. máj. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szoktam minden szemetet megenni, ha főtt krumplit eszem valami párolt zöldséggel (húst nem eszem), akkor is ez van. Gyorsétteremi dolgokat nem eszem meg. Ha meg a szennyeket kerülni akarom, jóformán tényleg csak a hús és a zöldség maradna, mert a legtöbb ilyen - mint a jól ismert Táplálkozásharcművészünk - mindent mást szemétnek ítél.
2014. máj. 20. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Táplálkozásharcműves egyáltalán nem írt hülyeségeket, csak nagyon igényes volt és ezért a nézetei gyakran szélsőségesnek tűntek.


Nem csodálom mondjuk, hogy felhagyott az itteni irkálással ( legalábbis már nem abban a mértékben űzi ).

Te is igazából mit csinálsz ? Felteszel egy kérdést, amelyre választ vársz és ha valaki logikusan válaszol neked, akkor átcsapsz egy olyan attitűdbe, amelyhez nem is értem , hogy minek kellett feltenni a kérdést.

Nem eszel húst ? Te dolgod.

Szénhidrátban dúsan táplálkozol ? Te dolgod.

Tudatában vagy annak, hogy ezek okozhatják az éhségérzetet és mégsem akarsz változtatni semmin ? Te dolgod.

S ha továbbra sem hiszed, hogy az étrendeddel van a gond, akkor menj el kivizsgálásra és nézd meg, hogy minden rendben van-e a szervezeted működésével.


Valahogyan úgy érzem, hogy senki nem fog elmenni hozzád és megetetni téged, úgyhogy be kell érned ezekkel az unalmas és használhatatlan válaszainkkal.

2014. máj. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy TH felhagyott az írogatással. :)

Mindenkinek van valamilyen pótcselekvése.. ;)


De érdekes hogy a beteg emberek próbálnak beszólogatni pont azoknak akik segíteni próbáltak nekik. Nem tetszik a hús-zöldségevés?


Akkor korogjon a gyomor meg jöjjenek majd a komolyabb problémák, akkor méginkább lehet majd beszólogatni nekem. Minél betegebb valaki, annál jobban szeretem ha beszól nekem vagy kritizálja a tiszta, igényes táplákozást. Ugyanis megtanultam rajongani a groteszk-ért ;)


Meg nagy ironikus is lettem: IIIIGEN, persze hogy normális hogy nem eszel normálisan és korog a gyomrod, állandóan éhes vagy, peersze hogy normális. :))

2014. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy akkor is ezt érzed-e ha az étkezés nem tartalmaz zöldséget vagy más magas rosttartalmú élelmiszert.
2014. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!