Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meghánytattam magam, és...

Meghánytattam magam, és teljesen össze vagyok zavarodva?

Figyelt kérdés

Nos, egész életemben kövér voltam. Apukám rengeteget dolgozott, alig láttam, ezért azt, hogy sosincs velem mindig úgy kompenzálta, hogy hozott nekem édességet, vagy ha volt egy kis ideje elvitt kajálni. A nagyszüleim is nagyon sokat vigyáztak rám, ahol kb. mindig tömtek mindenféle édességgel.

Aztán ahogy nagyobb lettem, mindig az evésbe 'menekültem'. A szüleim nagyon sokat veszekedtek velem is, egymással is, rohadtul szeretethiányom volt, ezért nagyon sokszor ettem, mert addig boldognak éreztem magam.


Ennek eredményeképpen a 16. születésnapom előtt kicsivel már 100 kiló fölött voltam kicsivel. Azt tudni kell, hogy kb. mióta az eszemet tudom, egyfolytában fogyókúráztam, vagy a következő fogyókúrámra készültem. Anyukám is túlsúlyos, ennek ellenére mindig dagadtnak hívott, azt akarta, hogy csináljak 90 naposat meg ilyeneket olyan 11 éves korom óra. Volt, hogy azt találta ki, hogy ő kiköpi a csokit (??), volt, hogy nem evett kb. napokig, aztán zabált, szóval otthon sem láttam túl jó példát.


Aztán tavaly augusztusban kitaláltam, hogy lefogyok normálisan. Tök jól ment, sportoltam, 1200 kalóriát ettem, úgy, hogy mindent ettem, csak mértékkel, de igyekeztem azért minél több egészséges kaját enni.

Aztán közben egyre jobban kezdtem belemenni ebbe az egészbe, egyre kevesebbet ettem, egyre többször volt bűntudatom az evés miatt, de mindig valahogy legyőztem. Voltak olyan időszakok, amikor gyűlöltem mások előtt enni, de ezen is mindig túlléptem.

Viszont az elmúlt 1,5 hétben szüneteltettem a fogyókúrámat betegség miatt, aztán azért, mert úgy döntöttem, hogy kicsit meg kell állnom. Viszont tegnap elég sokat ettem, és iszonyú bűntudatom volt, ezért úgy döntöttem, hogy mától sokkal keményebben folytatom. Ma alig ettem, de ahogy hazajöttem olyan 5 fele láttam, hogy van palacsinta, és iszonyatosan megkívántam, és ettem belőle hármat. Utána rohadt bűntudatom lett (pedig ezzel együtt is kb. 1000 kalóriánál tartottam volna), ezért meghánytattam magam. Soha nem csináltam ilyet, és iszonyatosan szarul érzem magam.. Este fogok tornázni meg minden, de úgy érzem, hogy elcsesztem mindent. Nem szeretnék semmit jobban, mint végre olyan 50 kiló lenni (most 75 vagyok), és elfelejteni ezt az egészet, de úgy érzem, hogy egyre jobban kezdem elveszíteni a normális utat a célom felé.


Valaki volt már ilyen helyzetben? Valami jó tanács vagy akármi, mert iszonyatosan szánalmasnak érzemmagam..


16/L


2014. máj. 20. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem vagy szanalmas!!! Egyel sok zoldseget es gyumolcsot, keruld a feherlisztet, egyes tejtermekeket, es jarj el futni neha. Esetleg a kardio edzest tudnam meg ajanlani, nem probaltam de azt olvastam jo modszer. Semmikeppen ne hanytasd magad, mert ha rakapsz es nincs eleg onuralmad, nem tudod abbahagyni. Jobban mondva nem te nem tudod abbahagyni, hanem a tested. Ha pedig lapos, izmos hasat es picivel jobb alakot szeretnel, akkor ezt a "The Ab's Ilicious challenge"-t ajanlom, en a 3. hetnel tartok es szerintem javitott az alakomon.

Ui.: nem a kilok hataroznak meg, nem leszel toluk se tobb, se kevesebb! Sok sikert es ne add fel, sikerulni fog! :)

2014. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pszichés betegség lejtő, előbb kalóriaszámolás (már eleve rossz) aztán már hánytatás..


Sok rossz mentális hatás ér, és semmi/senki sem tart ezekkel ellensúlyt.


Pszichológus szakemberrel/lelkésszel beszélgess, gyógyulj meg fejben, és paleo táplálkozást kövess, akkor rendben leszel.


Másképpen sajnos nem garantált a jövőbeni egészséged.

2014. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pszichés betegséged van, anorexia (kalória számlálás, bűntudat, egyre kevesebb evés) bulimia (túlmozgás, állandó torna, hogy minden kaját lemozogj, hánytatás) a neve - mármint csak kezdődő, de elég szépen bele lehet ragadni. Még most keress pszichodokit, aki segít, mert különben meghalhatsz.
2014. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1,

Nincs semmi bajod se pszichés, se anorexia, se bulimia, csupán szeretnél normálisan kinézni mint minden ember, ez nem betegség nehogy ilyeneket elhiggy, mert csak bebeszéled magadnak és depressziós leszel ami viszont betegség. Egy kicsit gyenge az akaraterőd, de ettől még nem leszel szánalmas, ez normális. Szerinted hány ember van a világon aki nem megy rá a palacsintára ha az van vacsira? 100 ból 1. Talán. Ettől még élhetsz egészségesen, de az egy életre szól nem egy fogyókúra erejéig. Talán ezért hívják életmódváltásnak, bár azt a szót nagyon elcsépelték már. Azzal hogy már elkezdted túl vagy a nehezén és előrébb tartasz mint az itt kérdezők/válaszolók nagy része. Az evés olyan mint bármelyik kábítószer, nagyon nehéz leszokni róla, de ha sikerül boldogabb leszel mint valaha életedben, ráadásul egészségesebb is.


Kezdj el rendszeresen sportolni és ha van rá lehetőséged ($$$) fogadj fel egy személyi edzőt. Tőle bármit megkérdezhetsz és nem kamu csoda diétákkal fog traktálni. El se tudod képzelni mennyi plusz akaraterőt és motivációt ad ha valaki megmondja mit hogyan, oda is figyel rád és átlök a holtponton. Havonta 15e forintot megér az életed?


2,

Vagy csatlakozol a fat acceptance mozgalomhoz, ők azt vallják hogy a kövérség visszafordíthatatlan és lehetetlen lefogyni, akinek sikerül is az is visszaszedi hamarosan.

2014. máj. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Vagy csatlakozol a fat acceptance mozgalomhoz, ők azt vallják hogy a kövérség visszafordíthatatlan és lehetetlen lefogyni, akinek sikerül is az is visszaszedi hamarosan."


? :D


"Nincs semmi bajod se pszichés, se anorexia, se bulimia, csupán szeretnél normálisan kinézni mint minden ember, ez nem betegség nehogy ilyeneket elhiggy,"


Igen, az Illuminati szemszögéből az a normális, ha valaki beteg. De ez a normális kinézet vágy, ezek a kényszerek már betegesek, és jobb ha kezelve vannak.


Miért? Mert ő lesz gyengébb a betegségétől, nem én. Tehát nem miattam, hanem a kérdező saját érdekében kell kezdenie valamit magával.


Elfogadni a zsíros testet ez lelkileg tök fejlettnek tűnik, kár hogy a lelkünk/pszichénk nem választható külön a testünktől, testi egészségünktől. Halálunk pillanatáig persze.

2014. máj. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki rájön hogy elhagyta magát és szeretne ezen változtatni hogy normálisan nézzen ki az szerinted betegség?

Én nem hiszem.

2014. máj. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hánytatás (bulimia) a betegség.


Az hogy normális ételeket eszem, normális edzésre járok és ezért egészségesen nézek ki, az alap dolog.

2014. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!