Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Help! Annyám paleózik, és már...

Help! Annyám paleózik, és már egy egész éve nem tudtam normálisat enni. Rosz a gyomromnak, rossz mindennek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én egy 15 éves fiú vagyok. anyám elkezdett egy éve de lehet több paleo diétázni és rámerőlteti meg apámra is, aki persze megeszi, de aztán úgyis tudom hogy munkában normálisat eszik mert mikor hazajön szinte nem eszik SEMMIT, és 110 kiló... én 45 kiló vagyok, rosszúl vagyok ettől a ételtől, hasmenést hasgörcsöket csinál ez a sok undormány. viszont ha suliban veszek valamit, akkor anyám megkérdezi minden nap hogy na mire költötted apénzed, mélyen a szemembe néz, és végül elmondom neki, nem tudok hazudni, és akor nem szól hozzám meg jön a szöveg hogy ő hosszú életet akar nekem stb... mit telehet tenni? sajnos örököltem a nagyimtől ráadásúl van egy kicsi epekövem is ami 3 mm volt legutobb az uh-n. ez sem túl jó :(
2014. máj. 27. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
itt az ideje, hogy apáddal elkezdjetek megtanulni főzni.
2014. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy az epédnek nem tesz jót a zsír. Ha hosszú életet akar neked, akkor ne etessen ilyennel.
2014. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Suliban nincs menza? Iratkozz be valahova menzára, apukádat kérd meg, hogy adjon rá pénzt.
2014. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jó lehet apukám belemene ebbe de én nem tudok hazudni anyukámnak és nem akarom megbántani, és olyankor annyira elszomorodik ha mást eszem meg annyira izé érted...
2014. máj. 27. 14:44
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekszem de fényevésre kényszerített gyermek miatt már sokan ülnek börtönben. Azért ne paleoz mert anyud szomorú lesz. Ezt zsarolásnak hívják. És édesanyád sem ettől Nőtt fel. Ülj le, beszéljétek meg. Hidd el hogy változtatni fog. Egyébként meg köpd be az orvosodnál, az meg kimossa a fejét, ha nem egyből rátok zúdítja a gyámügyeseket.
2014. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
jó azért nem akarom hogy anyukám börtönbe kerüljön ember!
2014. máj. 27. 14:53
 7/14 A kérdező kommentje:
am egyszer beköptem a dokinál hogy csináltatott velem egy epe tisztítókúrát és borzalmasan görcsöltem egész este. na akkor a doki megmondta mit lehet mit nem nagyon pipa volt anyukám is emiatt, de nem sokat használt mert akkor azóta azt bújja mit rontot el a kúrában, és mindig kérdezi most megpróbálom e újra és mondom hogy NEM. de erre érdekes nem sértődik meg de ha eszem egy szendvicset arra igen....
2014. máj. 27. 14:56
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem is mondtam hogy bekerül, de ha neked nem hisz, neki biztos fog. És akkor aztán lehet szomorú. Te még fejlődésben vagy, neked nem erre az étrendre van szükséged. S ha attól tartassz, hogy a gyámügyes rögvest dutyiba záratná, akkor Te is beláthatod hogy nagy a baj. Lelkileg terrorizál az Ő hülyesége miatt, úgy hogy téged ezzel tönkretesz egészségügyileg. Megéri?! Neked?! Mi a jobb ha anyud szomorú lesz egy napig vagy hogy neked lesznek hiánybetegségeid, uram bocsá' fejlődési rendellenességed?! Legalább apuddal beszélj hogy hasson anyudra. De így ne hagyd! Ezért még a suliban is szólhatnak hivatalból... Én csak jót akarok. De így teljes a kép.
2014. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom :( Utálom az ilyen mániákusokat. A legjobb, amit tehetsz, az, hogy megbeszéled apukáddal, hogy mit csinálj. Pl. adhatna neked pénzt napi kajára. Anyukáddal meg le kell ülnötök, kettőtöknek, és megbeszélni, hogy magának azt főz, amit akar, de ne kényszerítse rád is.
2014. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Julie S ***** válasza:
54%

Nem tudom, anyukad hogyan paleozik es ratok mit eroltet, de valamit nagyon rosszul csinal, ha rosszul erzed magad a paleotol. Miket esztek? Magkenyereket? Hasznal xilitet? Kokusztejszint hasznal? Ezektol pl lehetsz rosszul, ha nem birod oket. Olajos magokkal eleve csinjan kell banni, a xilit meg okozhat hasmenest (es nem mindenki szokik hozza idovel). Nekem a kokusztejszin is okozott eleinte hasmenest. Meg en a bolti rizstejet sem birom (rossz tole a gyomrom), csak azt birom, amit magam keszitek.


Az epenek nem art a zsir, viszont a konel veszelyes, hogy esetleg elzarja az epevezeteket. Am ha nem urul rendesen az epe, vagyis nem eszel eleg zsirt, az is baj. Jol eltalalt paleo etrend viszont segithet, hogy ne nojon az epekoved. De nem jatek az epeko, ha panaszt okoz, akkor lasson orvos vele rendszeresen.


Anyukaddal meg probalj meg beszelni, hogy neked ez igy nem jo. Mondd meg neki nyugodtan, hogy nagyon halas vagy erte, hogy jot akar neked, de ugy akarjon jot, hogy az tenyleg jo legyen neked. Miert nem beszelitek at, hogy mitol vagy rosszul? Miert nem probaltok egyutt (apukaddal) kialkudni egy olyan etkezest otthonra, amivel mindenki meg tud bekelni? Anyukad paleozzon ezerrel, ha akar, nektek meg fozzon light paleosan, vagy csak gluten- es tejmentesen pl. De legfokepp figyeljen oda ra, hogy ti hogy vagytok azoktol az etelektol, amiket keszit es ha valami nem tesz jot nektek, akkor valtoztatni kell. Szoljatok neki es beszeljetek at tenyleg, mert a paleoval is rendesen melle lehet loni, ha esz nelkul csinaljak.

2014. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!