Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan küzdjem le a cukorfüggő...

Hogyan küzdjem le a cukorfüggőségemet és elvonási tüneteimet?

Figyelt kérdés

1 hete kezdtem a cukor nélküli életet, de úgy érzem, megpusztulok. Agresszív vagyok, nyugtalan, ideges, remegek, fáradt vagyok, folyik a nyálam, ha csokit látok, vagy rá gondolok, és lassan a depresszióm is előjön.

Az édesítő nem pótolja.

Nem tudom, mit tegyek. Folyton répát rágcsálok, egészségesen eszem napi 6x keveset, sok zöldséget és sovány húst eszem, szóval az étrendem teljesen rendben van már évek óta. Egyedül ezt nem tudom leküzdeni.

(A nem eszem cukrot azt jelenti, hogy semmilyen cukrot, ebbe az egészségesnek hazudott "finomítatlan" cukrok, a méz, és a fruktóz is beletartozik.)

23N


2014. jún. 15. 18:20
 1/3 anonim válasza:
Ezért nem szabad egyik pillanatról a másikra életmódot váltani és csak fokozatosan csökkentve lemondani a bizonyos dolgokról.A cukor megvonásod csupán felerősíti az agy jutalmazási rendszerét.Ilyen esetekben fordul elő a nagy zabálás tünete.
2014. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyél egy kis gyümölcsöt, hátha attól jobban leszel.


Ok, hogy cukrot nem eszel, de a napi szénhidrátbeviteled megfelelő? Ha túl kevés, attól is lehetsz rosszul.

2014. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2 éve folyik az életmódváltásom, nem mondanám, hogy ez olyan hirtelen történik...nincs nagy zabálás tünetem, más kaját nem kívánok, csak a cukrot...


Gyümölcsöt néha eszem, de az nem sokat segít a cukorról való leszokásban. A szénhidrátbevitelem megfelelő, kifejezetten a cukorral van bajom.

2014. jún. 16. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!