Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha túllépem a tolerálható...

Ha túllépem a tolerálható napi mennyiséget, az milyen egészségügyi problémákhoz vezethet?

Figyelt kérdés
75 mikrogrammos jód tablettát szedek a rossz anyagcserém miatt.A tolerálható mennyiség ugye 600 mikrogram.De Én 10 óra alatt bevennék 40 darabot.Az érdekelne leginkább, hogyha ez okoz pajzsmirigy túlműködést, akkor egy ideig való túlműködés után helyre áll magától az anyagcsere? Válaszokat előre is köszönöm!

2014. jún. 26. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne játsz az egészségeddel!
2014. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jó. Köszi! Más?
2014. jún. 26. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem se játssz vele. Te normális vagy, hogy csak úgy elhatározod, hogy beveszel 40 jódtablettácskát? Mondd már meg, hogy ez mire jó neked?
2014. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudod, a tolerálható mennyiség azt jelzi, hogy fölötte gyakorlatilag már mérgezed magad. A pajzsmirigyedet szerintem jó eséllyel tönkrevágja. Csak ismételni tudom az előttem szólókat: ne játssz ezzel, jót biztos nem teszel magadnak, csak rosszat.
2014. jún. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És igazatok van.
2014. jún. 27. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!