Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 5napja nem tudok wcre menni!...

5napja nem tudok wcre menni! Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Semmi nem segít. Szűztea kapszula sem. Rostban gazdag kenyeret ettem direkt, sok gyümölcsöt, zöldséget, levest, főtt kaját( ami nálam ritka sajnos). De nem megy. Hihetetlenül fel vagyok puffadva, de nem kell ürítenem:S Nagyon kellemetlen és nem tudom mitől lehet ez egyáltalán. Mi okozhat RENDSZERESEN ilyen mértékű székrekedést?! :((utoljára szombaton voltam de az is csak hashajtónak köszönhetően sikerült..)
2010. jan. 7. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
de rosszul lehetsz:( hogy mitől lehet? talán stressz izgalom vagy ilyesmi, igyál nagyon nagyon sokat ilyen rostos üdítőket az lehet hogy segíteni fog:) vagy hashajtó de sztem most már érdemes egy dokitól is tanácsot kérni akkor hamarabb megoldódna a problémád!
2010. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
na figyelj... énekem ha ha érze hogy ma kellet volna és hogy otvan ,eszt teszem már már töbszöl kb 8 alkalomal beöntést kell csinálni a székleted azota bisztosan már kivan száradva. valakit kérjél meg hogy tegyemeg neked mert ezekszerin nem ismered eszt a lehetöséget lanygyos szapanos vizet jutason neked be az a lényeg hogy legalább 1-2 decit amikor nyomják be lazits és lehet hogy görcsölnifog akkor egykicsit várjatok asztán továb mehet ha kész és esetleg már kiakar jönni probáld 1-2 percig vissza tartani hogy oldja a fojadék hogy könyeben kijöjön, igyekez nevárj, ha nincs ötleted hogycsinálj beöntést.jelezz vagy ha sikerült,tt.zl.
2010. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyél ananásztT

Ez nagyon súlyos székrekedés,ha rendszeresen nem tudsz elmenni wc-re,akkor mindenképpen változtass a z étkezéseiden.A főtt,meleg étel fontos mindennap.A sok száraz kaja is okozhat gondokat.Emellett a rendszeres mozgás és hasmasszázs is segíthet.Víz,víz,víz és gyümölcs,zöldség mindennap kerüljön az étrended közé.

Figyeld meg mit ettél és mi lehet az okozója.Finomított élelmiszerek,cukrok stb....

2010. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Most sikerült a hashajtónak köszönhetően de remélem legközelebb már nélküle is menni fog!
2010. jan. 7. 21:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Ügyelj a rendszeres étkezésre. Nekem sokéves székrekedés úgy múlt el, hogy nagyon szabályosra szerveztem és ami NEKEM nagyon fontos volt, hogy étkezések között megvártam, míg megéhezem: Ha nem éhgyomorra eszek, az székrekedést okoz nálam.

Más: Vegyél a gyógyszertárban glicerines kúpot. Reggel berakod és fellazítja odabenn, ha be van száradva a cucc, kicsusszan hamarosan.

Beöntőkészüléket is lehet kapni. Macerás, de ha fontos a jó közérzet ezügyben.... :-)

2010. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én szinte mindig úgy étkezem , hogy megvárom míg éhes leszek! Szóval ez nem segít, de minőségre próbálok jobban ügyeli! Most kaptam dokitól valami emésztést segítő szirupos cuccot, ami segít elvileg és nem lehet rászokni mint a gyógyszerekre.Meg vettem hashajtó lekvárt bio üzletben. hátha-hátha!
2010. jan. 8. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi van akkor ha valakinek renyhe a bélműködése? A nővéremnek és nekem is ilyen van.2-3-4 naponta megyünk üríteni és nem azért mert bogyókázunk,vagy mert kemény mint a kő,hanem mert akkor jött el az ideje.Az állaga megfelelő (már ha lehet ilyet mondani.:)..)

Így működök mióta eszemet tudom.Persze ha valakinek korábban napi szinten volt akkor az más.

2010. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden nap próbálj meg ugyanabban az időpontban kakilni, egy idő után magától is menni fog :)
2010. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát persze nem probléma ha valaki 2-3-4 napota megy. de én nem voltam ezel igy.:S csak mostanában:(
2010. jan. 11. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!