Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ketogén - paleo étrendesek,...

Ketogén - paleo étrendesek, diétások! Tapasztalatokra lenne szükségem! Van menstruációtok?

Figyelt kérdés

A kérdésem hogy ketozis alatt megmarad a menstruáció?

A paleolit étrend alatt volt már hogy valakinek elmaradt a menstruációja?

aki ezen az étrenden él, annak a válaszát várom és nem a tapasztalanokét



2014. júl. 12. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Hoppá hoppá, itt megint túlfogyta magát valaki.
2014. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A paleolit diéta még mindig nem ketogén. Lehet az is persze, de nem szükségszerűen az. Az inuit nők is menstruálnak, pedig ők tényleg ketogén étrenden kénytelenek élni.
2014. júl. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Julie S ***** válasza:
100%

Ketogent nem probaltam, de a paleotol nekem rovidult a ciklusom, ugyhogy igy kb eggyel tobbszor jott meg egy evben. Most ugyan szunetel a ciklusom, mert szoptatok, de a teherbe esessel sem volt gondom sima paleo etrend mellett.


A ketogent miert csinalod? Fogyni akarsz, vagy egeszsegugyi gond miatt? Mert, hogy fogyni siman csak a paleoval is lehet. Nem mindenki birja annyira a ketogent.

2014. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1, Hoppá hoppá értelmes választ adtál. Mi lenne ha utánanéznél a dolgoknak mielőtt baromságokat irkálsz. Egyiktől sem lehet anorexiásra fogyni kedves válaszoló.


2. és 3. válaszoló köszönöm válaszotokat. Egészségügyi probléma miatt csinálom, s nem fogyás céljából. Igy is elég vékony vagyok 170 cm 48kg. A paleo-ketogénen élek már 22 napja, hát nem mondom könnyű, de megszokható. Első 1 hét nagyon nehéz volt, de most már energetikusabb vagyok mint valaha.

Sehol sem találtam információt e kérdéssel kapcsolatban. Valóban túlfogytam magam de más diétától(44kg), amitől reméltem hogy megszűnnek ételallergiás tüneteim.Hát meg is szűntek a menstruációmmal együtt és még vashiányt is kaptam ajándékba.Most már paleo-ketogénnel jól vagyok, csak türelmesen kell várjak... Megijedtem mert 1 hónapja régi már a súlyom s nehogy a ketózis miatt se jöjjön meg.

2014. júl. 13. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Na most négyes akkor túlfogytál vagy nem fogytál túl? Túlfogytál bizony.


A menstruációhoz kell egy bizonyos minimális (15%) testzsírszázalék. Neked a 170 centihez 44 kilóddal (come on!!!) valószínűleg nincs meg ennyi. Mérlegeld az okokat és a következményeket te, én csak leírtam az okot.

2014. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos tisztában vagyok ezzel a ténnyel. Engem csak az érdekelt hogy ketózis alatt megmarad-e mert nem találtam sehol sem információt erről. Te is légy tisztába azzal, hogy a ketogén-paleo és paleoval nem lehet normális testsúly alá fogyni.
2014. júl. 13. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:

BÁRMIVEL anorexiássá tudod magad fogyasztani!


Na, viszont neked sürgősen hízni kéne legalább 6 kilót, addig ne is álmodj menstruációról.


De istenkém, miért kell koplalni??? Csak tönkre teszed - bár te már elérted - magad vele, aztán duplán hízol vissza. Járhatsz hormondokihoz, nőgyógyászhoz, hogy helyre tegyenek.

2014. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Honnan veszed hogy koplalok??? Túl hamar vonsz le ítéletet másokról gondolkodás nélkül. napi 80-90gr zsír, 2 grapefruit és min. 500gr zöldség az alap nálam plusz a többi, ha ez neked koplalás, legyen.

Mellesleg 3 évvel ezelőtt is 48kg voltam és érdekes módon volt menstruációm rendszeresen. Itt, inkább arról van szó hogy 1 hónap kevés a szervezetemnek hogy visszaálljon a paleora. Duplán biztos nem hizok vissza, mert nem az a tipus vagyok, 48-49kgnál soha sem voltam több hagyományos táplálkozás mellett sem, csak egészségtelenebb, az igen.

Vasam 8,9ről 23,4re ment. És nem a sok hústól, mert alig eszem. Vérképem tökéletes, van energiám és krónikus urtikáriám megszűnt.

2014. júl. 15. 18:54
 9/9 anonim válasza:
Vitaminokat szedsz? Nézz utána Szendi Gábor honlapján az elveknek,ő a vitaminpótlást nagyon ajánlja a paleózóknak. Én ketózok egy ideje,de van menstruációm. Viszont a menstruációm egyszer egy petefészekciszta miatt vett búcsút tőlem. Szerintem ezt zárasd ki előbb. Lehet hogy semmi köze az étrendednek a menzesz elmaradásához.
2017. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!