Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen vegetáriánusnak...

Egészségtelen vegetáriánusnak lenni? Aki ezt gondolja, miért gondolja így?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert tanulmányaiból azt tudja, hogy az ember mindenevő a táplálékláncban betöltött helye alapján. Ezen kívül azt is tudja, hogy bizonyos, létfontosságúnak nevezhető anyagok csak állati téplálékból származnak, mert az emberi szervezet nem tudja előállítani őket és növényekben meg nem vagy nagyon kis mennyiségben fordulnak elő, pl. B12 vitamin,D vitamin, kobalt és vas. Más oldalról meg a növényi táplálék esetenként a szervezetre káros mennyiségben visz be bizonyos anyagokat ill. ilyen anyagok lerakódását, kóros kiválását okozhatja (pl. oxálsav).
2014. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A többségnek halvány gőze nincs a vegetáriánus táplálkozásról, meggyőződésük, hogy egész nap salátaleveleket rágcsálunk és leköpdössük a húsevőket. Higgyék csak.
2014. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Magyarországon nincs túl sok vegetáriánus, mégis szinte minden embernek D-vitamin hiánya van.


Én azóta szabadultam meg pár betegségtől mióta vega vagyok... A vasam 9 (!!!) éves korom óta rossz volt, naponta ettünk húsokat, legtöbbször vöröset, mégsem javult. Gyógyszerrel rendbe jött, majd újra lecsökkent.

4 éve vagyok vega, a vasam azóta helyrejött gyógyszer nélkül... Rendbe jött a koleszterinem, vérnyomásom..

2014. júl. 22. 19:35
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, egészségtelen. Azért, mert akkor az ember nem eszik húst, azaz a szervezetétől elvonja a fehérjét. Másrészt én úgy gondolom, hogy mindig azt kell enni, amit megkívánunk. A lényeg a mértékletességen van!!!
2014. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Es szerinted csak a husban van feherje?
2014. júl. 22. 23:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ezt egy szóval sem mondtam. De olyanokat kell enni,amiket megkívánunk, nem olyanokat, ami most a "divat".
2014. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Divat veganak lenni? Jo tudni, most ettol akkor olyan marha divatosnak erzem magam. Mekkora kiraly vagyok.
2014. júl. 22. 23:18
 8/12 A kérdező kommentje:

A hus szagatol is rosszul vagyok, torodj bele. :)


Napi 80-120 g feherjet viszek be, minden aminosav pipa. :)

2014. júl. 22. 23:19
 9/12 Sowilo ***** válasza:

Nincs olyan hogy valamit nem szeretsz, olyan van, hogy még nem szeretted meg. Én is rosszul voltam régen a hústól, de sovány voltam, azért addig erőltettem magamba amíg meg nem szerettem, mostanra a kedvenc ételeim húsételek.


Nem vegetáriánusnak meg mindenevőnek lenni egészségtelen. AZ az egészségtelen, ha szar kaját eszel, és nem figyelsz oda a kajálásodra. Vegaként is be tudsz vinni minden tápanyagot, csak oda kell figyelni precízen. De tudod szarul is csinálni, és lehet fehérjehiányod, vitaminhiányod, cukorbetegséged, meg hasonló dolgaid.


És ez ugyanaz, mint a mindenevés: az átlag magyar szarul csinálja. A magyarok egyharmada disznó méretűre van hízva, beteg, gyógyszereken él, és igen korán meghal. De ha valaki odafigyel rá hogy mit eszik, ugyanúgy teljesen egészséges lehet.


Az, hogy valaki vega vagy húsevő, ízlés kérdése.

Az, hogy valaki beteg lesz-e a táplálkozásától, trehányság kérdése, és nem annak a kérdése, hogy eszik-e húst...

2014. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rengeteg hust ettem anno, megutaltam. A szagatol is hanynom kell. Nem jo ez, mert nem tudok segíteni a fozesben, egyszeruen nem tudom kavargatni sem a daralthust
2014. júl. 24. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!