Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Xilit keverés normál cukorral...

Xilit keverés normál cukorral jó ötlet?

Figyelt kérdés
Xilit, Cukor

2014. júl. 22. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, miért szeretnéd keverni?
2014. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jobb a kevés cukor, nincs vele semmi baj.
2014. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mert drága a xilit, főleg ezért. Másrészt hátha a Xilitről is kiderül egyszer milyen nagyon egészségtelen. Emiatt szeretem vegyesen fogyasztani a dolgokat.


Jobb a kevés cukor, de még jobb a még kevesebb.

2014. júl. 22. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
nádcukrot válassz,és keveset!
2014. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nádcukor :D az is ugyanolyan rossz, mint a sima cukor
2014. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Én nem keverném. Sok dologban amúgy is van rejtve cukor, amit kénytelenek vagyunk megenni, még ha cukormentesen élünk is.

Szerintem próbáld azt, hogy fokozatosan csökkented az adagokat (mondjuk most még 3 kanállal teszel a kávédba, de holnaptól 2 és 2/3-al, aztán a jövő héten már csak 2,5-el, stb.). Így fokozatosan hozzászoksz a kevésbbé édes ízhez, és kevesebb xilitet is használsz majd.

2014. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi probléma vele, a xilit amúgy is könnyen hasmenést okoz nagy mennyiségben, és tényleg optimális lehet keverni a gazdaságosság miatt is. De a fokozatos csökkentés is jó ötlet.


Használhatsz még Stevia-cseppet, az egy gyógynövény, igaz, nem olyan finom mint a xilit, de pl. pont most édesítettem vele egy dinnyeturmixot, nagyon finom volt. És attól aztán nincs hasmenés, és nem is annyira drága. :)

2014. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenbe szórni, és akkor nem lesz olyan drága. :) Vettem fél kg xilitet, két hónap alatt nem fogyott el. A leghatékonyabb megoldás, ha leszoktatod magad a sok édes ételről és italról. Egészséges és olcsó is. :)
2014. júl. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!