Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van székrekedésem?

Miért van székrekedésem?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban jellemző volt a székrekedés, azonban hosszú évekig minden nap volt normális székletem (általában).

Az utóbbi fél évben viszont gyakran volt kimaradásom.

Mostanában pedig sokat mozgok, egészségesen eszem (rostok ételek, fehérjék stb), sokat iszom. Mégsem akar jönni.

A másik, hogy ilynkor elég sötét is a színe. Ez lehet attól, hogy tovább marad a vastagbélben és több víz szívódik vissza? Úgy tudom, a vér vizet vonzana a széklethez, így az hígulna is.



2014. júl. 23. 10:46
 1/4 hektorr7 ***** válasza:
Sok oka lehet. Idegesség, szorongásos betegség. Pajzsmirigy alulműködés, cukorbetegség és még sorolhatnám. keresd fel a háziorvosodat ő majd továbbküld a megfelelő szakrendelésekre.
2014. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sztem valami nem úgy van, ahogy leírtad. Mindenkinek mást jelent a sok folyadék, pl. Én amíg nem mértem, nem is tudtam, milyen sok az a napi 2 liter, amennyit meg kell inni. Azóta hozzászoktam...
2014. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Majdnem mindennap 1,5 órát mozgok, csak mozgás közben megiszom 1,5 l vizet, meg még vagy 1-2 litert ezen kívül.

Viszont most fogyókúrázom, kevesebbet eszem, mint korábban. Nem koplalok vagy éhezem, rendesen eszem napi 4-5x, de kisebb adagokat, mint korábban.

2014. júl. 23. 16:16
 4/4 anonim ***** válasza:
A „kimaradás” még nem székrekedés, pláne nem egészségügyi probléma. Mi az tulajdonképpen, ami miatt aggódsz?
2014. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!