Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti hogy oldjátok meg az...

Ti hogy oldjátok meg az egészséges táplálkozást a suliban?

Figyelt kérdés

Elméletileg ugye úgy van hogy reggelre kell enni a legtöbb tápanyagtartalmú ételt, ebédre már kevesebbet, és vacsorára még kevesebbet. És beiktatni ezek közé még két kis étkezést.

Mivel elkezdtem fogyózni, mozogni, és jobban odafigyelni arra hogy mit eszem, az iskolában problémát okoz ennek a betartása. Tudok rendesen reggelizni, tudok tízóraizni, de az ebéd az már mindig csak estére csúszik. 8-fél ötig iskolában vagyok, és estére tudok csak főtt kaját enni. Ez így nem jó. Mások hogyan oldják meg? Ebédszünetem nincs. Vinni meg nem tudok olyan változatosan minden nap.


2014. júl. 24. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

én egy évig, volt, hogy mindig ilyen rizseket ettem zöldséggel, tojással, vagy hússal, hajdinát esetleg, vagy valami egészséges gabonát stb...


nem túl bonyolult, reggel felkelsz korábban és főzöl valamit, nem feltétlen kell valami kenyérnek lennie

2014. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de nem tudom megmelegíteni :S ez a bajom vele hogy, meleg főtt kaját szeretnék enni. de úgy látszik meg kell elégednem ezzel a megoldással. ha nem tud valaki jobbat :D
2014. júl. 24. 23:45
 3/7 anonim ***** válasza:

ez engem is érdekelne, baromi unalmas már folyton szendvicset vinni :(

De az hogy reggelre kell enni legtöbbet, az szerintem nem teljesen úgy van... egyél inkább mindig keveset, és naponta 4-5x.

2014. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ilyen recept van fenn a neten.

Én pl úgy szokta, hogy reggelire zöldséges rántottát vagy zabkását szoktam enni itthon.

11 felé gyümölcsöt eszem-körte, szilva, alma ősszel, télen mandarin, narancs vagy heti 1 banán

fél 1 felé itthonról viszek salátát sült hússal, salátát sült hallal-filézett, vagy előző este csinálok tojásból ilyen zöldséges tekercset és azt töltöm meg sonkával és alufóliába feltekerem, olyan mint a tortilla csak liszt nélkül, az alufólia melegen tarja

Rizst is szoktam vinni, ezt úgy hogy este megfőzöm, reggel jól megmelegítem, a rizsben van répa és borsó is, és a forró rizsre reggel ráteszem a sült húst összevágva, vagy lecsós szeletet és ételhordóba beteszem, van ami melegen tartja és ebéd szünetben megeszem

olyan is van, hogy összevont órák vannak, ilyenkor teljes kiőrlésű szendvics-ez általában zsömle, és minidg más van benne, főtt hús/tojás, sült hús, rántotta és a zsömlébe belehalmozva stv

uzsonnára kefirt vagy joghurtot eszem

hazaérek 7re, itt túrót vagy salátát, de inkább túrót

2014. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
fú ez így tök jó, nekem is valami ilyesmi körvonalazódott. de még annyi, hogy a főtt kaját mikor csinálod meg? előző este? És akkor nem rossz hogy a ott a frissen sült hús meg minden és csak másnap kihűlten eszed meg?
2014. aug. 27. 23:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek:

Én a rántottát is sokszor este csinálom meg, és reggel csak megmelegítem, míg elmegyek fürödni.

Nem vagyok finnyás, ugyanolyan íze van, mintha reggel csinálnám, nekem nincs ilyenekre reggel időm, örülök ha kimászom az ágyból:)

Este szoktam lesütni a húst, míg fürdök(kb 21-22óra körül) több napra szoktam. Nem rossz, hisz nem vagyok éhes már ilyenkor, hanem inkább csak fáradt:)

Van, hogy este csinálom meg a szendvicset is, este főzök tojást, szépen beleteszem a zsömlébe, hozzá zöldség, beteszem az uzsonnás dobozba és reggel csak kikapom (ezt olyankor szoktam, ha pl este 9-ig dolgozom, 10-re érek haza, még fürdök stb, már este 11 van, és másnap kell kelnem hajnali 4kor, hogy beérjek 0 órára, ekkor nem csinálom reggel, hisz mások alszanak, gyorsan ki a fürdőbe, összekapom maga és már sietek is:)

Rizst kb fél kg-ót szoktam főzni, de van, hogy 1kg-ot is, ha más is eszik belőle, ez kb 3 napig eláll, keverek hozzá konzerv zöldséget, de ha nincs időm, akkor egy zöldséges tonhal konzervvel keverek össze rizzsel, vagy van, hogy csak egy kornspitzal viszem el.

Nem tudom, hogy neked mennyi időd van, ha ráérsz reggel csinálhatod akkor.

Én dolgozom, iskolába járok, itthon házimunkát elvégzem stb stb, nekem ezekre nincs sok időm reggel, de volt már olyan is, hogy beültem vhova enni rizst valami húsal vagy rakott brokkolit stb stb

Én hétvégén mindig bevásárlok előre, legyen itthon zabpehely, rizs, zöldségek, 2-3kg alma(nem csak nekem) hús-veszek májat, combot, csirkét, feldolgozom és megy a fagyasztóba is belőle, este csak kiveszem és megcsinálom.

Előre tervezek, próbálom a lehető legjobbat kihozni, de van olyan, hogy nem megy, ekkor fehérje turmixot iszom.

2014. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ötleteket adtál! Köszönöm szépen :)

Az előre tervezés és elspájzolás lesz a dolgok nyitja... Igazából nekem legtöbbször 8ra kell menni suliba, úgyhogy lenne időm megcsinálni, de este kényelmesebb, mint reggel összekapkodni. Ez lesz. Még egyszer köszönöm a hasznos tippeket!

2014. aug. 28. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!