Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel helyettesíthetném a...

Mivel helyettesíthetném a szénhidrátokat?

Figyelt kérdés
Nem bírok ki egy napot úgy, hogy ne egyek szénhidrátot. Sajnos tudom, hogy ha valakinek súlyvesztés a célja akkor előnyös azt kihagyni az étrendünkből. Mit tudtok ajánlani, milyen szénhidrát van ami segít a fogyásba, vagy mivel tudnám helyettesíteni a szénhidrátokat? (ezalatt értem tészták, kenyér, péksütemények ...)
2014. júl. 27. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden ami teljeskiörlésű az jó. És a mérték. kezdetben kezdd el őket számolni. én elsőnek 160 cht javaslok
2014. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2014. júl. 27. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell elhagyni a szénhidrátokat. A szénhidrátot egy esetben kell szinte teljesen elhagyni, ketogén diétában, ahol a kieső energia pótlása zsírból történik.

Egy "hagyományos" diéta alatt kell szénhidrátot enni, de nem mindegy milyen forrásból, mennyit és mikor. Kedvelt szénhidrátforrások pl. a barnarizs, basmati rizs, zabpehely, valódi teljes kiőrlésű kenyér. Minden, aminek nem túl magas a glikémiás indexe, de lehetőleg ne túl sok gyümölcsből (a fruktóz miatt). Ezen felül fontos a mérték, azt mondják 2 gramm / testsúly kg körül érdemes kezdeni, majd ezt változtatni úgy, hogy heti 0,5-1 kg-ot fogyjunk.

Ezen kívül pedig arra figyelj, hogy estefelé már ne egyél szénhidrátot, legjobb ha kora délutánig beviszed a napi mennyiséget.

2014. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mandula, körte, 85% étcsoki, mogyoró, pattogatott kukorica (maroknyi), tökmag még belefér és egészséges, de amúgy minden növényben van egy kis szénhidrát is.
2014. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat
2014. júl. 27. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!