Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Edzés utáni ételnek találtam...

Edzés utáni ételnek találtam a Shakeology-t. Mivel helyettesíthetném/Hogyan készíthetném el otthon?

Figyelt kérdés
Shaun T. Insanity edzését csinálom már 4 napja, és sokat hallottam amúgy is, hogy edzés után ajánlottak ezek a dolgok. Kifejezetten először is nem izmosítani, hanem kicsit lefogyni, és csak utána izmosodni akarok. De szerintem ha edzés után ilyet innék, akkor az a pár kiló zsír csak átalakulna, vagy elégne, nem? Mellette helyesen étkezem, és így is edzés után max joghurtot eszek. Tudtok valamit ajánlani/javasolni, hogy mit és hogyan csináljak?

2014. júl. 4. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Shaun T Insanity után shakeology nélkül is le fogsz fogyni. Én is csináltam, tudom. A shakeology nekik is csak arra kell, hogy valamiből meg is éljenek...


Egyébként standard edzés utáni fehérjeitalt lehet inni*, de ha kifejezetten inkább fogyni akarsz, akkor tökfelesleges kalória. Majd akkor idd, ha már izmosodnál.


* otthoni helyettesítése: túró tartalmú turmix, bár sajnos az nem szívódik olyan gyorsan fel, szóval nem 100%-os hatásfokú helyettesítés. Sőt.

2014. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy edzés után hagyd a fenébe a joghurtot, az is felesleges kalória... :D

Utána tudsz olvasni, hogy közvetlen edzés utáni étkezésre mi ajánlott.


De a szervezeted egyébként tökéletesen tudja a dolgát, nem kell ezt ennyire túldimenzionálni. A shaun T féle intenzív mozgás automatikusan változást fog okozni, ha mellette nem étkezel egészen beteg módon.

2014. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :D Próbálom tartani az 1200 kcal-s étrendet, de pl tegnap is 1500 lett...de szerintem az nem nagy baj, nem?
2014. júl. 5. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:
1500 tökéletes akár minden nap is. 1200 kalória hiba lenne, intenzív edzéshez azért energia is kell! Ha ezt az 1200-at az étrendjükben olvastad, vedd figyelembe, hogy ők még beleszámolják a shake-et is. Az 1500 bőven jó, egyél egy kicsit több fehérjét (húst) mint szoktál és bőven jó leszel.
2014. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor a fehérjékre figyelek, de az 1500 nem sok? Csak mert azt nem írtam, hogy 16 éves vagyok, szóval a felnőtt adagnál picit kevesebbet gondoltam...

De amúgy az oldalukon csak azt olvastam, hogy hogyan kell kiszámolni a szükséges bevitelt, nem konkrét számokat írtak ...:D

2014. júl. 7. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:

1500-ból kb ~300-400 lejön az edzés miatt. 1200 még így is bőven kevesebb kell legyen, mint amit naponta felhasználsz, még akkor is, ha ülőmunkát végzel.

De kiszámolhatod az alapanyagcserét magadnak, pl itt: [link]

2014. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!