Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen a mikrósütő...

Egészségtelen a mikrósütő tetején tárolni a kenyeret, tésztaféléket, kekszet stb?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem egészségtelen, de a mikrónak nem tesz jót, ha viszont bele is teszed a kaját a mikróba és felmelegíted az már egészségtelen.
2014. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem használom a mikrót, csak a családom, de az én általam vásárolt és fogyasztott kenyérféléket is a tetejére teszik. Úgy hallottam egészségtelen az 1 méteres körzetében tartózkodni vagy élelmiszert tárolni. ez igaz?
2014. aug. 5. 17:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, van benne igazság, de szerintem azért ettől még nem lesz komolyabb baja az élelmiszernek, inkább azt szokták mondani, hogy az ember ne álljon közel a mikróhoz, amikor be van kapcsolva.
2014. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem válaszolók írták, bekapcsolt állapotban "veszélyes". Szóval ha használják, akkor ne tároljátok ott mert sugarat bocsát ki magából. Akárcsak a telefon. Elméletileg nem szabadna kiereszteni semmi károsat. Elméletileg. Továbbá az orvosok már a rákkal is összeffügésbe hozták.
2014. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akik azt állítják hogy egészségtelen a mikrohullámsütő valószínűleg fogalmuk sincs a működéséről, és buták mint a segg. Gondolom végzettségetek sem kapcsolódik hozzá, csak olvastatok valami szennylapon egy hülyeséget és rögtön elhiszitek. Nyugodtan tarthatod rajta nem lesz semmi bajod.


Rák és a mikró? Ezen már csak nevetni tudok :)

2014. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

És hogy Mr. Mackey-t idézzem (a South Parkból): "a sugárzás rossz - értem?".


A mikrosütő által kibocsájtott mikrohullámú sugárzás 2450 MHz frekvenciájú. Nem UV-, nem röntgen-, nem kozmikus-/részecske-sugárzás. Nem ionizáló, nem DNS-romboló, nem (közvetlenül) rákkeltő.


A mikrosütő fémháza és ajtajának fémrácsa egy adott frekvenciára hangolt Faraday kalitkaként működik. Az ajtónyílás miatt nem tökéletesen szigetel, enged ki némi elektromágneses sugárzást, de azt is csak jóval egészségügyi határérték alatti mértékben, aminek az intenzitása a távolság négyzetével arányos mértékben csökken.


Működési elve, hogy az ételben levő vízmolekulákat mozgatja meg, a mozgás pedig hőt termel. A mindenféle női magazinokban/ezoterikus pletykalapokban elhangzottakkal ellentétben a vízmolekulában levő erős, kovalens kötéseket nem bontja szét, nem vízbontó berendeés ez. A vízmolekulák közötti gyenge hidrogénkötések szétszakadnak, de ez más főzési módszereknél is megtörténik.

A megmikrózott étel nem fog sugározni, nem fúziós rekator ez.


Kis olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

2014. aug. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!