Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szintetikus C vitamin alig...

A szintetikus C vitamin alig szívódik fel, a természetes C vitaminnal együtt pedig szinte teljesen?

Figyelt kérdés

Egy barátom mesélte, hogy pár napja 2 órás rádióműsorban arról számóltak be, amiről egy másik barátom jóval korábban beszélt, hogy a szintetikuS C vitamin alig hasznosúl, csak ha egyidejűleg természetes C vitamint is juttatunk a táplálkozással egyidejűleg a szervezetbe, akkor az becsapja a szervezetet és azt hiszi a mesterségesre, hogy az természetes és az sokkalta jobban felszívódik és hasznosúl, mint nélküle.


Röviden egy példán át. két esetben


1 - Ebéddel 1000 mg szintetikus C vitamin tablettát veszel be, ebből hasznosúl 20 mg


2 - ebéddel 1000 mg C vitamin tablettát veszel be 60 mg-os természetes C vitamin tartalmú tablettával, eredmény 970 mg C vitamin hasznosúlt.


Eddig úgy tudtam, hogy "A természetes és a mesterséges úton előállított aszkorbinsav kémiailag teljesen azonos egymással. Több kutatás is igazolja, hogy nincs közöttük klinikailag jelentős különbség biológiai hasznosulás és aktivitás terén. "


Forrás egy noném bádibulderes oldal [link] de kb így gondoltuk.


Az érdekel, hogy melyik verzió az igaz ? Én nem hallottam erről a rádióműsorban közzétett kutatásról, ezért kérdezem? Köszi !:-).


2014. aug. 8. 19:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nemár, ezen már csak röhögni lehet:D De a sapi kajak meggyőző, tudnak valamit ezek a liposzok.


(De hogy egy forrást nem tudnak megjelölni a tanulmányokról... Akár még igazuk is lehet, de így hirtelen inkább légbőlkapkodott.)

2014. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Megvannak azok az érdekcsoportok, melyeknek kifejezett célja, hogy az embereket elriasszák a vitaminszedéstől. Megettem már a kenyerem javát és évtizedekben mérhető az időszak, amióta vitaminokat szedek. Valahogy semmi bajom, köszönöm, élek! A háziorvosommal is csak üzleti ügyben tartok kapcsolatot.
2015. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

"Nekem ne írjon olyasvalaki a természetes vitaminokról (doktori minőségében) aki 1 oldallal odébb természetes C-vitamin kapszulákat árul borsos áron"


A véleményem erről:

Kész szerencse, hogy a szintetikus vitaminok védelmében felszólalók pedig nem épp a szintetikus vitaminokat adják el nem épp elenyészó számban!


Lehet találgatni, hogy mely kutatási eredmények vannak manipulálva, melyek nem, de az igazság az, hogy a természetes vitamin valóban tartalmaz még egy sor jó dolgot, amit a szervezeted meghálál, pl. bioflavonoidokat. Az is igaz, hogy a felszívódásuk hatásosabb ez által, s kevesebb gyomorbántalmat okoznak, a szervezetre nincsenek terhelő hatással, ezt pl én is tapasztaltam, mert míg a szintetikusat szedtem fájt a hasam tőle, ugyanannyi mg-os természetes vitaminnal már semmi ilyet nem tapasztaltam.


Amiért én eleve jobb szeretem ma már mindenből a természetesebb megoldásokat:

Az amit ma tudunk a szintetikus vitaminok hatásairól, az csupán annyi, amit át tudna nyomni egy igen erős páncélon keresztül is. Óriási üzlet ez, s kinek lenne érdeke ezt felszámolni? Vagy ha kiderülne, hogy káros hatásai vannak, például hozzájárul a rákos megbetegedésekhez, ugyan ki mondaná ezt el az embereknek? Hogyan tudnák ezt úgy elmondani, hogy az emberek ezt követően se pánikba ne essenek, se vért ne akarjanak látni, mert hát ha ezt szedették velük éveken át... a felelősséget valakinek ezért fel kéne vállalnia nem?


Na nem akarom ragozni tovább, egy szó mint száz, nekem épp elég ok a természetes vitaminok szedésére az, hogy a gyomrom nem fáj tőlük, s nyugodtabb vagyok, hogy nem vállalok felesleges kockázatot vele, ha már van erre is mód.


Mindenkinek jó egészséget!

2016. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
2018. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!