Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paradicsom és passzírozó -...

Paradicsom és passzírozó - Van itt egy vegyész? Vettem rozsdamentesként jelölt paradicsompasszírozót. A használat után, az eszköz (kb 10 perc alatt! ) szépen megrozsdásodott. A rozsdamentességet szolgáló krómozás akkor most benne van a paradicsomban?

Figyelt kérdés
A paradicsom lemarta az eszközről a "rozsdamentesítő" krómozást. Tehát az eszköz nem krómacélként volt rozsdamentes, hanem krómozottként. A krómozáshoz köztudottam rákkeltő krómot használnak. Szabad ezt a konyhai eszközökre is használni bevonatként? Vagy jobb, ha kidobom az egész befőzött paradicsomot az eszközzel együtt?

2014. aug. 21. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ha valami krómozva van, azt egy kis paradicsom nem marja le, valószínűleg nagyon minőségi passzírozó volt.
2014. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a rozsdamentes acélon nem króm bevonat van, hanem magának az acélnak min. 13 %-a króm, tehát az eleve benne van. Ezáltal a felületén krom-oxid képződik, ami megvédi az acélt a további rozsdásodástól, de ez a króm-oxid réteg nem jön le.


Amit vásároltál, azon nem tudom milyen bevonat volt, vagy egyáltalán miből van. Hol vetted?


De ha megnyugtat egyszer a teáskannámba beleesett egy gémkapocs. Mire észrevettem, már a tea felét megittam. Na arról ilyen gusztustalan fekete szmötyi oldódott le. Valószínűleg horganyzott volt de, a fekete szmötyi...tán már a vas oxid volt, miután a cinket megittam. De túléltem szerencsére. :-)

2014. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.

Háztartási boltban vettem, nem a "legolcsóbb" kategória, a fazonját tekintve egy "öreganyám-féle" ún. teknős kézi passzírozó. A felirata alapján rendes rozsdamentes fémre számítottam, nem bádogra. Konkrétan az érdekelne, hogy ez most ónozott lehet vagy krómozott, de sehol nem találok rá adatot, voltam az üzletben is, ott se tudták megmondani. Ráadásul elhajtottak, h biztos nem rendeltetésszerűen használtam, mert ilyen "panasszal" még senki sem jött.

Vagy a paradicsom nem paradicsomból volt?!

2014. aug. 22. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!