Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért és mitől kell folyamatos...

Miért és mitől kell folyamatosan szellentenem?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hangsúlyozzák,hogy együnk több zöldséget és gyümölcsöt.

Na én nekiláttam és annyi gáz termelődik bennem, mint még soha.

Mindegy,hogy zöldséget vagy gyümölcsöt eszek "sokat" jön az alfarhang.

Amíg kevesebbet ettem nem volt ilyen gondom. De akkor nem is táplálkoztam ilyen "egészségesen". Hónapok óta így megy. Lehet, hogy nekem egyszerűen nem kellene az ajánlott nap fél-egy kiló növényt megennem? Ha kevesebbet eszem akkor is szelelek !

Mit csinálok rosszul?

Mit művelhetnek a vegák ?:-)



2014. aug. 21. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik a túlszaporodott bélflórájuk miatt érzékenyebbek a gyümölcsökben/zöldségekben található frukto oligoszacharidokra, amik szintén tápláléka a bélflórának.


Itt olvashatsz róla:

[link]


Ez a bélflóra összetételen múlik.

Az elburjánzott bélbaktériumok (még akkor is ha jó bacik) okoznak ilyen tüneteket.


De ez az elburjánzás lehet attól is, hogy sok tejterméket eszel (laktózt is a bacik bontják), és a zöldség meg csak rádob egy lapáttal.


Én is rengeteg zöldséget/gyümölcsöt eszek de nincs semmi bajom, amióta nem eszek tejterméket. Barátnőm vega és hidd el, elég sokáig tudok vele egy légtérben tartózkodni. :-)

2014. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tejterméket alig fogyasztok. Leginkább csak vajat és sajtot.
2014. aug. 22. 13:44
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyümölcsöt sok ember nem bírja, én is csak mértékkel eszem(vegán vagyok:)) nem kevered a zöldséget/gyümölcsöt pl, vagy egyéb ételeket? Az is felfúj, ha a gyümölcsöt nem önmagában eszed, és órákig azután semmit, vagy túl kevés időt hagysz egy más jellegű étkezés és a gyümölcsevés között. Zöldségek közül a karfiol(esetleg!)a brokkoli fúj fel, egyébként ha helyesen megrágjuk(itt is lehet a baki, mert a zöldséget jobban meg kell rágni, főleg nyersen!)úgy nem okozhat gondot. Én régen küzdöttem folyton ezzel, mióta vegetáriánus, majd vegán lettem, nincs ilyen gondom.
2014. dec. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!