Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14 éves fejlett lánynak...

14 éves fejlett lánynak szabad diétáznia?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves fejlett lánynak szabad olyat, hogy pl. ,,nem eszek szénhidrátot"?
2014. aug. 23. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden egyél, csak mértékkel, változatosan kell táplálkozni és ebbe egy kis szpénhidrát is belefér.
2014. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenből kell enni, mértékkel. Ha úgy érzed hogy dagadt vagy, akkor mozogj többet.
2014. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze. DE MINEK ???
2014. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne ketogénezz, hagyd meg azt a radikális paleoguruknak és a terápiarezisztens epilepsziásoknak.


Viszont válogasd meg, hogy MENNYIT és MILYEN szénhidrátot eszel. Ezt nemcsak 14 évesen, de már sokkal korábban, a szülőknek is figyelniük kellene. Nézz utána, hogy miben hány gramm szénhidrát van, milyen minőségű, mennyire szívódik fel gyorsan. Kevésbé feldolgozott élelmiszereket egyél, teljes kiőrlésű pékáru, zabpehely fehérlisztes cuccok helyett, krumpli helyett rizs (legjobb a barnarizs), sok hús, zöldség minden mennyiségben. Ha nem vagy elhízva, akkor gyümölcsöt is nyugodtan egyél. És persze számold, amíg nem tudod nagyjából belőni a dolgokat.

2014. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb, mintha fehérjét vagy zsírt nem akarnál enni... A szénhidrát nem eszenciális tápanyag. Viszont a hirtelen túl kevésre váltás attól még ki tud ütni...


Meg kell jegyeznem, én szénhidrát alatt szénhidrátot értek, nem pl. kenyeret... Az én szénhidrátbevitelem jelenleg elsősorban zöldségből, másodsorban olajos magból áll, mindkettő szénhidrátszegény (persze attól függ, melyik zöldségről vagy magról van szó), de azért van bennük.

Van, aki szerint keményítődús ételekre és gabonára is szükség van, elég sok ember bizonyítja, hogy ez nincs így. De van, akinek máshogyan reagál a teste ugyanarra az étrendre.


Változtatásokat simán tehetsz, bizonyára van mit fejleszteni, javítani az étrendeden, a legtöbbünkkel ez már csak így van. Akkor van gond, ha megfosztod magad a kellő mennyiségű tápanyagtól. Ne koplalj, egyél fehérjét és zsírt, némi szénhidrátot mindenképp, változatosság... Az aminosavakba és ásványi anyagokba most nem megyek bele, ahogy a vitaminokba sem...


A 14 éves fejlett lány olvasson utána a dolgoknak, ez a "nem eszem szénhidrátot" számomra mindig elég butuska... Mindenki eszik szénhidrátot, bár van pár ketogénező, aki nagyon közel kerül a nullához, nem is tartom jónak. Gondolom, akkor már csak rosttablettából tud rostokat szerezni, természetes forrásból vajmi kevés vitamint visz be, zöldség semmi... Brr. Nem lehet jó.

2014. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Ketogénezni simán lehet nem paleósan, tejszínnel, sajttal... Vegánok is ketogéneznek (szerintem az hardcore, a már csak apró változást jelentő paleoval együtt nightmare fokozat), úgyhogy még a ketogénben is van mozgástér, ahogy a paleo sem szénhidrátszegény alapból. S a ketogén jó lehet akkor is, ha az ember máshogyan nem tud fogyni vagy meg akarja szüntetni tomboló csokis időszakát :D Viszont a legtöbb embernek elég szörnyű lehet, úgy gondolom, s a drasztikusabb diéták/életmódok közé sorolom.
2014. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A ketogén elég régi diéta, csak most azért hoztam fel, mivel valószínűleg a teljes szénhidrát-elhagyást nem az 1900-as évek elején készült tanulmányokból szedte, hanem a paleo egyik vadhajtásaként megjelenő ketogén-paleoból.


(A ketogént igen nagy arányban nem bírják tartani, a term. állapotú rákbetegekkel ill. epilepsziás gyerekekkel végzett vizsgálatoknál is lasszóval kellett összefogni azokat, akik tudták tartani a tejszínnel főzött zsír brokkolival kajálást hosszabb távon.)

2014. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azóta olvastam, hogy a tejtermék igazából nem jó ketogén diétában (hiába van benne sok egészen valódi ketogénnek látszóban), mert nagy az inzulinválasza...

Arról én is olvastam, hogy nagy nehézségek voltak megfelelő receptek nélkül, az epilepsziás gyerekek gyakran utálták... Szerintem is kell némi kreativitás és megfelelő ízlés és talán fizikai adottságok, hogy az ember élvezze... Bár az epilepsziásoknál nem az volt a cél, hanem a gyógyulás, de azért csak jobb, ha az ember nem utálja az ételét...

2014. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!