Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek leszokjak a napi...

Szerintetek leszokjak a napi 10 kávéról, úgy is ha hiányában rosszul vagyok?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, napi szinten 8-10 erős feketét iszom meg tej és cukor nélkül. Gondolkodtam már rajta, hogy ez egy kicsit sok és próbáltam leszokni, de nem megy. Ha nem iszom meg minimum 7et rosszul vagyok, szédülök, alacsony a vérnyomásom, ájulás kerülget, fáj a fejem, erősen verejtékezem, remegek. De ha megiszok 8 csészével akkor semmi bajom, teljesen jól vagyok, rendszeresen járok szűrővizsgálatokra is, mindig jók az értékek és a vérnyomásom is jó
2014. aug. 25. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem menj el orvoshoz, tuti kapsz valami gyógyszert a vérnyomásodra hogy állandó legyen kávé nélkül is, mert ez így nagyon nem oké :S
2014. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt olvastam hogy napi 3 csèsze egèszsèges afölött már nem.A túl sok koffein nagyon káros,mindenkèpp lekène szokni.Szerintem nem a kávè hiányátol vagy rosszul hanem az alacsony vèrnyomás miatt,amin orvos tud segíteni.
2014. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg nagyon szép lassan egyre kevesebbet inni.
2014. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom az én tapasztalatomat, a többi a te dolgod : egy évvel ezelőtt rendkívül stresszes és zsúfolt időszakon mentem keresztül, a napi határtalan kávémennyiség alap volt, az alvás elhanyagolva volt, de mindezt hagytam, mert az volt a fontos, hogy az adott célokat, amelyekért mindez történt, elérjem.


Aztán letelt ez a periódus és jött a nyár. Mivel az alváshiányom kezdett apadni, rájöttem hogy mennyire minőségtelen és kevés alvásban volt addig részem, amely jelentősen hozzájárult az egész közérzetemhez. A fejfájás, szédülés, vérnyomás ingadozás, stb. sokszor nem a kávé függvényei, hanem egyszerűen az alváshiányé.

Nyilván több alvás mellett kevesebb kávéra is volt szükségem, ezért fokozatosan az alvásmennyiség nőtt és a kávémennyiség csökkent.

Ősszel jutottam oda, hogy az alvásmennyiségemet a normálisra tornáztam fel és a kávémennyiség alkalmi fogyasztásnak maradt, már nem volt kényszerem rá.


Az ősz leteltével kezdtem el intenzívebben sportolni is, és akkor jöttem végképp rá arra, amit egyszer olvastam : a kávé nem ad energiát, csak felpörget.

Amióta rendszeresen sportolok kénytelen vagyok min. 7-8 órát aludni/ éjszaka és ez az , ami valójában energiát ad. Most is kávézom még, de nem abban a mennyiségben és már nem kényszerből csinálom. Az a mennyiség valójában már úgysem felel meg a tested valódi igényeinek, csak egyszerűen úgymond fizikai stratégia nélkül felépítettél egy koffein-immunitást, amelyet időbe telik lebontani.


A leszokásról való rosszullétről annyit, hogy idézve egy palit, aki egy másiknak mondta ezt, amikor az kezdett leszokni a dohányzásról, hogy : " haver, te egészségesebb voltál amikor cigiztél " - ezt úgy értve, hogy amíg a káros szokásával takarta magát, addig nem is látszódott, hogy milyen felszín alatti problémái vannak ; hasonló, mint a te eseted.

2014. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Julie S ***** válasza:

Igen!

4-es megirta a tutit!

2014. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, főleg a 4-nek.

Én napközben suliba járok, délután/este dolgozom, éjjel tanulok és/vagy házimunkát végzek.

Nem tudok mindennap 6-7 órát aludni, hétvégén pihenem ki magam.

Próbáltam a fekete teát, de borzasztó íze van.

2014. aug. 26. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez így már tényleg túl sok.

Az elvonási tünetek elmúlnak, az a pár nap baromi rossz lesz, de utána túljutsz rajta. Szép lassan csökkentsd az adagod. Napi 2-3 kávénál ne igyál többet, és azt se vödörből.

20 évesen pedig még nem dicsőség egy jó vizsgálati eredmény, majd 10 év múlva látod a mostani dolgok következményeit. Akkor meg már hiába csinálsz bármit.

2014. aug. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!